TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Inowrocław: Wschodnia obwodnica otwarta
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2017 19:01:28

Inowrocław zyskał 19 km wschodniej obwodnicy. W uroczystości otwarcia drogi wziął udział wiceminister rozwoju Witold Słowik. Północny odcinek obwodnicy jest w fazie przetargu.

Inowrocław zyskał 19 km wschodniej obwodnicy. W uroczystości otwarcia drogi wziął udział wiceminister rozwoju Witold Słowik. Północny odcinek obwodnicy jest w fazie przetargu.

Nowa droga łączy wspólny odcinek dróg krajowych 15 i 25 na południu miasta z drogą krajową nr 15 po północno-wschodniej stronie Inowrocławia. Tym samym Poznań i Gniezno zyskały szybsze połączenie z Toruniem. W ramach inwestycji wybudowano 19 km dwupasmowej drogi, 3 węzły drogowe ("Latkowo", "Jacewo" i "Tupadły"), mosty (m.in. nad Notecią) i wiadukty.

W trakcie przetargu jest obecnie północna część obwodnicy, czyli łącznik pomiędzy drogami krajowymi 15 i 25.

Budowa obwodnicy Inowrocławia to część większej, dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej inwestycji "Budowa obwodnic Inowrocławia i Brodnicy w ciągu DK15". Wartość całego projektu to ponad 674 mln zł, a dofinansowania unijnego z Programu Infrastruktura i Środowisko – 445 mln. Obwodnica Brodnicy została oddana do ruchu w czerwcu 2016 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
drogi
DK15
DK25
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.