TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Inowrocław: Wschodnia obwodnica otwarta
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.07.2017 19:01:28

Inowrocław zyskał 19 km wschodniej obwodnicy. W uroczystości otwarcia drogi wziął udział wiceminister rozwoju Witold Słowik. Północny odcinek obwodnicy jest w fazie przetargu.

Nowa droga łączy wspólny odcinek dróg krajowych 15 i 25 na południu miasta z drogą krajową nr 15 po północno-wschodniej stronie Inowrocławia. Tym samym Poznań i Gniezno zyskały szybsze połączenie z Toruniem. W ramach inwestycji wybudowano 19 km dwupasmowej drogi, 3 węzły drogowe ("Latkowo", "Jacewo" i "Tupadły"), mosty (m.in. nad Notecią) i wiadukty.

W trakcie przetargu jest obecnie północna część obwodnicy, czyli łącznik pomiędzy drogami krajowymi 15 i 25.

Budowa obwodnicy Inowrocławia to część większej, dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej inwestycji "Budowa obwodnic Inowrocławia i Brodnicy w ciągu DK15". Wartość całego projektu to ponad 674 mln zł, a dofinansowania unijnego z Programu Infrastruktura i Środowisko – 445 mln. Obwodnica Brodnicy została oddana do ruchu w czerwcu 2016 r.


Sprawdź też:
drogi
DK15
DK25

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.