TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Inspektorzy vs. kłęby czarnego dymu. W Małopolsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.04.2019 11:30:28
Inspektorzy kontra kłęby czarnego dymu. W Małopolsce

Do walki z małopolskim smogiem dołączają inspektorzy z ITD. Dymomierz idzie w ruch.

Do walki z małopolskim smogiem dołączają inspektorzy z małopolskiej ITD, którzy na początku kwietnia zatrzymali autobus do kontroli zadymienia spalin. Skończyło na ujawnieniu kilku poważnych usterek stanu technicznego, a niesprawny autobus przewożący pasażerów został wycofany z ruchu.

Uwagę nowotarskich inspektorów, udających się na punkt kontrolny, zwrócił pojazd wykonujący przewóz osób na linii regularnej. Autobus zostawiało za sobą kłęby czarnego dymu. Załoga patrolu ITD postanowiła zatrzymać autobus do kontroli i sprawdzić jego stan techniczny.

Dymomierz w akcji

Badanie dymomierzem wykazało znaczne przekroczenia dopuszczalnych norm zadymienia spalin. Ponadto inspektorzy stwierdzili poważne usterki techniczne w pojedzie, które zagrażały bezpieczeństwu ruchu drogowego i środowisku. Autobus miał niesprawny układ ABS i hamulec awaryjny (odłączone siłowniki hamulcowe i niesprawna sprężarka powietrza) oraz niewłaściwie zamontowany do podwozia tłumik i nieszczelny układ wydechowy. Z pojazdu wyciekały także płyny eksploatacyjne.

Kontrola ITD zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego autobusu i wydaniem kierowcy zakazu dalszej jazdy. Szofer został ukarany mandatem, a wobec firmy transportowej toczy się postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary w wysokości 2 tysięcy złotych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
ITD
Małopolskie
  • Podróże-opinie,promocje,tabor – 02.04.2019

    uwno tam z ekologią, bo to nawet 1000 busów ma marginalny wpływ. Papierosy emitują więcej zanieczyszczeń niż autobusy. Trzeba walczyć z busiarną, nawet nie tyle przez urzędy, co przez nacisk konsumentów i nie korzystanie z usług dziadów.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.