TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Inter, Lux Express, Neobus, PolskiBus, Szwagropol i Uni-Bus z certyfikatami!
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.02.2017 11:07:43 4 komentarze
Inter, Lux Express, Neobus, PolskiBus, Szwagropol i Uni-Bus z certyfikatami!

25 lutego, w Krakowie, odbyła się uroczysta gala wręczenia Certyfikatów "Bezpieczny Pasażer". W pierwszej edycji konkursu uhonorowanych zostało sześciu przewoźników autokarowych:

 • LUX Express Polska SP. z o.o.

 • Inter Sp. z o.o.

 • Souter Holdings Poland SP. z o.o.

 • Szwagropol T. Szewczyk, J. Para Sp. j.

 • UNIBUS Sp. z o.o.

 • NEOBUS Polska Sp. z o.o. Sp.k.

Certyfikat "Bezpieczny Pasażer" jest nową odsłoną akcji "Bezpieczny Pasażer", którą Spółka MDA S.A. prowadzi od 2014 roku we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego. Certyfikaty zostały przyznane po raz pierwszy przewoźnikom prowadzącym działalność przewozową na terenie województwa małopolskiego, w tym wykonującym kursy, których trasa przebiega co najmniej w części przez teren Małopolski.

Kapituła certyfikatu

O przyznaniu certyfikatów zadecydowała kapituła w składzie: z ramienia Wojewody Małopolski - Paweł Mucha, dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie; z ramienia Dyrektora Departamentu Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - Katarzyna Gretkowska, kierownik Zespołu ds. Nadzoru Transportu; z ramienia Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie - Piotr Kulesza, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie; z ramienia Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego - Paweł Kucharczyk, szef WITD Kraków oraz prezes zarządu MDA - Marcin Fall.

Przy ocenie przewoźników Kapituła brała pod uwagę następujące kryteria:

 • opinie Policji i Inspekcji Transportu Drogowego,

 • ułatwienia dla podróżnych, dodatkowe szkolenia kierowców,

 • poziom obsługi podróżnych niepełnosprawnych,

 • posiadanie w autobusach pasów bezpieczeństwa i/lub fotelików dla dzieci,

 • ilość reklamacji dotyczących danego przewoźnika składanych przez podróżnych na dworcach MDA,

 • ilość naruszeń regulaminu dworca MDA w Krakowie i Nowym Sączu w przypadku realizowania kursów przez lub do i z Krakowa lub Nowego Sącza

 • jakość obsługi na dworcach administrowanych przez Spółkę Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.

Czas na galę

W uroczystości wręczenia Certyfikatów Akcji "Bezpieczny Pasażer" uczestniczyli: Wojewoda Małopolski Józef Pilch, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie Inspektor Robert Strzelecki oraz mł insp. Piotr Kulesza ? Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Paweł Kucharczyk oraz Naczelnik Wydziału Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie Tomasz Fabiański.

-"Bezpieczeństwo Pasażerów jest najistotniejszym elementem, związanym z transportem zbiorowym i pośrednictwem w przewozie Pasażerów. Dotyczy ono nie tylko przepisowej i bezwypadkowej jazdy kierowców, ale również uważnego zachowania na drodze czy też zabezpieczenia bagażu i dokumentów przed kradzieżami w czasie podróży. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym zakresie informacja i stała edukacja zarówno pracowników, jak i Pasażerów, korzystających z usług Spółki Małopolskie Dworce Autobusowe S.A. ? powiedział podczas gali prezes zarządu MDA, Marcin Fall.

Coroczny certyfikat

Akcja "Bezpieczny Pasażer" spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród podróżujących jak i przewoźników. Zaowocowało to powstaniem inicjatywy mającej na celu wyróżnienie wszystkich tych firm przewozowych, które świadczą usługi transportowe na najwyższym poziomie, dbając w sposób szczególny o bezpieczeństwo swoich pasażerów w trakcie całej podróży. MDA podjęło decyzję, aby co roku honorować firmy przewozowe za czyniony wkład w bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług w postaci Certyfikatu "Bezpieczny Pasażer".

Będzie on przyznawany najlepszym przewoźnikom prowadzącym działalność przewozową na terenie województwa małopolskiego. Regulamin Certyfikatu Bezpieczny Pasażer znajduje się TUTAJ, a ankietę zgłoszeniową dla przewoźników można pobrać TUTAJSprawdź też:
MDA
konkurs
Inter
Lux Express
Neobus
PolskiBus
Szwagropol
Uni-Bus
 • Inter – 01.03.2017

  Brawo dla Polskiego Busa i UniBusa

 • pks – 02.03.2017

  a dla reszty nie?

 • Leszek – 02.03.2017

  Ciekawe Galeria zdjęć obejmujących wszystkich laureatów i tylko zbliżenie Gościa z Polskiego Busa

 • Ja – 06.03.2017

  Brawo dla Inter

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.