TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Iran: Zderzenie autokaru z cysterną
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 11.07.2018 10:18:03

Iran: 11 zabitych w zderzeniu cysterny z autokarem

Co najmniej 11 osób zginęło w kolizji cysterny samochodowej z autokarem w Sanandadżu, głównym mieście irańskiego Kurdystanu - podała w środę, 11 lipca, irańska telewizja. W wyniku zderzenia obu pojazdów doszło do "wielkiej eksplozji" wypełnionej paliwem cysterny.

Według agencji IRNA obrażenia w wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem, odniosło siedem osób: czterech pasażerów autokaru i trzech przechodniów.

Władze Kurdystanu ogłosiły trzy dni żałoby.

AFP podkreśla, że mimo dobrego stanu infrastruktury Iran ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności na drogach. Do większości wypadków dochodzi z powodu nieprzestrzegania podstawowych zasad ruchu drogowego, z czym policja usiłuje walczyć m.in. poprzez kampanie społeczne czy pokazywanie w telewizji szokujących zdjęć z wypadków. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Iran
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.