TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Iveco chwali się największą dostawą w Norwegii
INFOBUS.PL - Opublikowano: 09.10.2019 17:00:50
fot. Iveco

Iveco właśnie zakończyło swoją największą dostawę autobusów w Norwegii. Obiorcą jest Vy Buss AS, dawniej Nettbuss AS. Umowa obejmuje dostawę 217 autobusów miejskich i międzymiastowych w trzech różnych wersjach.

Iveco właśnie zakończyło swoją największą dostawę autobusów w Norwegii. Obiorcą jest Vy Buss AS, dawniej Nettbuss AS. Umowa obejmuje dostawę 217 autobusów miejskich i międzymiastowych w trzech różnych wersjach.

Pierwsze autobusy zostały przekazane klientowi na początku wakacji. Będą kursowały zarówno w Øvre, jak i Nedre Romerike. A to wszystko na potrzeby ośmioletniego kontraktu przewozowego, który zdobył Vy Buss. Istnieje jednak możliwość jego przedłużenia oraz zwiększenia pracy eksploatacyjnej. A to może się przekuć na kolejne autobusowe zamówienia.

Trzy twarze Crossway'a dla Norwegii
217 autobusów z rodziny Iveco Crossway będzie dostępnych w trzech różnych wersjach. Największą grupę, bo złożoną ze 110 pojazdów będą stanowiły trzyosiowe Crossway'e 14,5LE Autobusy te mają 57 miejsc siedzących i miejsce dla 52 stojących pasażerów i są napędzane silnikiem Cursor 9 o mocy 360 KM.

Umowa obejmuje również 67 autobusów Crossway 12LE Line napędzanych silnikiem Tector 7 o mocy 320 KM. Autobusy te mają 45 miejsc i miejsce dla 39 stojących pasażerów.

Ostatnie 40 autobusów należy do wersji Crossway Line. Te 13-metrowe autobusy z podłogą o normalnej wysokości są napędzane silnikiem Tector 7 o mocy 320 KM. Ponadto każdy ma 49 miejsc i miejsce dla 29 stojących pasażerów.

Wszystkie wersje autobusów posiadają silniki, które można tankować bardzo popularnym w Norwegii HVO, czyli uwodornionym olejem roślinnym.

Niektóre z tych pojazdów są wyposażone w piasecznice, które mogą się przydać na oblodzonych norweskich drogach. Wszystkie autobusy mają również nowy i ulepszony system biletowy oraz ekrany TFT, które zapewniają pasażerom aktualne informacje. Korzystają również pasażerowie, gdyż mają gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Szczególną cechą tych autobusów jest nowa listwa świetlna na dachu, która poprawia wydajność świateł drogowych. Wiele Crossway'ów VyBuss będzie operować na obszarach o kiepskim oświetleniu dróg.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Iveco
Norwegia
VyBuss