TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Iveco Czech Republic eksporterem roku 2018
- Opublikowano: 10.01.2019 11:00:42
Iveco Czech Republic eksporterem roku 2018

Spółka Iveco Czech Republic zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Wzrost eksportu w latach 1993-2017" w ramach tegorocznej edycji konkursu Eksporter Roku, prowadzonego pod auspicjami Izby Gospodarczej Republiki Czeskiej.

Spółka Iveco Czech Republic zajęła pierwsze miejsce w kategorii "Wzrost eksportu w latach 1993-2017" w ramach tegorocznej edycji konkursu Eksporter Roku, prowadzonego pod auspicjami Izby Gospodarczej Republiki Czeskiej.

Nagrodę w imieniu spółki  odebrał Jan Kimla, dyrektor handlowy Iveco Bus na Europę Środkową i Wschodnią. Uroczystość odbyła się w pałacu Kaiserštejna w Pradze w dniu 17 grudnia 2018 r.

Oprócz głównej nagrody, producent z Vysokiego Myta zajął również wysokie pozycje w kilku innych kategoriach, w tym

  • siódme miejsce pod względem "całkowitego wolumenu eksportu w 2017 r.",

  • dziewiąte miejsce w kategorii "Wielkość eksportu w latach 1993-2017"

  • i również dziewiąte miejsce w kategorii "Największy wzrost eksportu na lata 2016-2017".

-"Eksportowy sukces zawdzięczamy długoterminowej strategii inwestycyjnej w celu zapewnienia naszym klientom innowacyjnych i wysokiej jakości produktów i usług, co następnie przełożyło się na rynkową popularności modeli Crossway i Evadys" - powiedział Jan Kimla.

Gigant z Vysokie Myta

Iveco Czech Republic jest największym producentem autobusów w Republice Czeskiej i największym zakładem produkcyjnym Iveco Bus. To efekt sukcesu międzymiastowych autobusów typu Crossway, które w ostatnich latach podbiły europejski rynek - przede wszystkim w zakresie pojazdów regionalnych i szkolnych.

Podczas praskiej gali podano tylko dane produkcyjne dt. roku 2017. Wówczas fabrykę w Vysokie Myto opuściło 4 104 autobusów (głównie z serii Crossway), czyli o 5,6% więcej niż rok wcześniej. Czy w 2018 r. również odnotowano wzrost produkcji? Cały czas czekamy na najnowsze dane.

O sile eksportowej Iveco Czech Republic świadczy fakt, że aż 93 procent autobusowej produkcji zostało sprzedane za granicą - głównie do Francji, a następnie do Niemiec, Kazachstanu i Włoch. Fabryka jest głównym pracodawcą w regionie Pardubic i zatrudnia ponad 3700 osób. Drugie tyle miejsc pracy firma generuje u podwykonawców.

Dalszy wzrost

Iveco Czech Republic planuje jeszcze zwiększyć produkcję i dlatego stale zwiększa liczbę pracowników, inwestując w modernizację obszarów produkcyjnych, technologie, rozwój nowych produktów i środowisko pracy. Rosną też wynagrodzenia. Pracownicy Iveco CR otrzymują wynagrodzenia znacznie powyżej średniej w Republice Czeskiej. Od kwietnia ich zarobki wzrosły średnio o 9%. Do tego dochodzą permie. Przykładowo pracownik, który pracował w firmie przez cały rok, otrzymuje bonus w wysokości średnio 17.320 CZK.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
Iveco
Czechy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.