TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Iveco Daily Blue Power jako Van of the Year 2018
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.11.2017 10:03:16
Iveco Daily Blue Power jako Van of the Year 2018

Daily Blue Power – nowa linia ekologicznych pojazdów Iveco - wybrany został międzynarodowym van-em roku 2018. W tej grupie znajduje się zarówno wersja z napędem gazowym, jak i elektrycznym.

Daily Blue Power – nowa linia ekologicznych pojazdów Iveco - wybrany został międzynarodowym van-em roku 2018. W tej grupie znajduje się zarówno wersja z napędem gazowym, jak i elektrycznym.

22 listopada nowa linia pojazdów Iveco Daily Blue Power otrzymała tytuł International Van of the Year 2018 na targach Solutrans w Lyonie. Prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla marki za wykorzystanie technologii w celu rozwoju zrównoważonego transportu. Dziennikarze podkreślili, że Daily Blue Power "łączy główne i dostępne do zastosowania rozwiązania w celu zmniejszenia wpływu samochodów dostawczych na środowisko naturalne w obszarach miejskich oraz podmiejskich."

Podkreślili również, że w tej linii pojazdów "Iveco posiada pojazdy, o które prosi rynek" oraz że "Napęd elektryczny, napęd Natural Power (gaz ziemny) oraz SCR to sprawdzone technologie opracowane przez Iveco." Jury było pod szczególnym wrażeniem innowacji technicznych zastosowanych w nowej gamie produktów Iveco, za "przedstawienie nowego silnika wysokoprężnego spełniającego parametry emisji mierzonych w rzeczywistych warunkach jazdy (RDE) na 3 lata przed unijnym rozporządzeniem, które będzie obowiązkowe dla pojazdów dostawczych, wyprzedzając w ten sposób konkurentów" oraz absolutnej przyjemności z jazdy Daily Hi-Matic Natural Power.

Pierre Lahutte, prezes marki Iveco, odbierając nagrodę, powiedział: "W roku 40 rocznicy, Daily po raz trzeci został wybrany jako "International van of the Year". Poza uznanym i odnoszącym sukcesy produktem, ta nagroda jest wyrazem ogromnych wysiłków podejmowanych przez Iveco, które mają decydujący wkład w walkę o czyste powietrze w naszych miastach i redukcję emisji CO2. Daily Blue Power w wersji elektrycznej, gazowej i najbardziej zaawansowanej wersji wysokoprężnej jest pierwszym i jedynym pojazdem oferującym trzy opcje, które przewidują, wzrost ograniczeń w dostępie do centrów miejskich. To zabezpiecza inwestycje naszych klientów i zapewnia im przewagę konkurencyjną, której potrzebują, aby rozwijać swoje zrównoważone przedsięwzięcia."

Wprowadzona na rynek w październiku 2017 r. linia pojazdów Daily Blue Power jest wyjątkowa, oferując klientom swobodę wyboru między trzema różnymi technologiami, aby sprostać specyficznym wymaganiom misji i biznesu. Linia Daily Blue Power obejmuje:

Daily Electric:

Daily Electric to wyjątkowy pojazd, który umożliwia poruszanie się również po miastach o najsurowszych ograniczeniach dotyczących ruchu pojazdów. Ma zasięg zwiększony do 200 km w rzeczywistych warunkach jazdy po mieście, a wydajność akumulatora pojazdu jest zoptymalizowana do wszystkich warunków pogodowych. Technologia akumulatorowa pozwoliła zachować wysoką ładowność, a w trybie szybkim ponowne naładowanie trwa zaledwie 2 godziny. Tryb jazdy Eco-Power i hamowanie regeneracyjne jeszcze bardziej poprawiają efektywność napędu. Daily Blue Power Electric oferuje największą różnorodność wersji w branży, z dopuszczalną masą całkowitą do 5 ton. Dzięki temu każdy klient może wybrać model odpowiedni do specyfiki planowanej eksploatacji.pojazd o zerowej emisji spalin przeznaczony do eksploatacji w miastach o najsurowszych ograniczeniach drogowych, oferujący zasięg do 200 km w rzeczywistych warunkach miejskich i osiągi akumulatora zoptymalizowane pod kątem wszystkich warunków pogodowych. Zastosowana technologia pozwoliła zachować wysoką ładowność, a w trybie szybkim ponowne naładowanie trwa zaledwie 2 godziny. Tryb jazdy Eco-Power i hamowanie regeneracyjne jeszcze bardziej poprawiają efektywność napędu.

Daily Hi-Matic Natural Power

Daily Hi-Matic Natural Power to pierwszy w branży lekki pojazd użytkowy napędzany sprężonym gazem ziemnym (CNG) z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów, zapewniającą absolutną przyjemność z jazdy. Ten niezwykle cichy pojazd miejski zapewnia solidność, wydajność i niezawodność, z których słynie Daily, a przy tym wyższy komfort i niższe zużycie paliwa. Charakteryzuje się także bardzo niską emisją zanieczyszczeń i CO2 oraz najlepszymi w swojej klasie właściwościami jezdnymi. Jego 3-litrowy silnik F1C wytwarza 136 KM, aby zapewnić najlepszy w swojej klasie moment obrotowy wynoszący 350 Nm, wytwarzając o 76% mniej cząstek stałych i o 12% mniej NOx niż jego 3 litrowy odpowiednik Euro VI napędzany olejem napędowym. W rzeczywistych warunkach jazdy miejskiej emisja CO2 jest zwykle o 3% niższa niż w przypadku silników wysokoprężnych, Zestawienie skrzyni biegów Hi-Matic z silnikiem CNG zwiększa tę różnicę do 5% na korzyści silnika zasilanego gazem. W przypadku zastosowania biogazu redukcja emisji CO2 z silnika CNG może sięgać 95%, co oznacza bilans bliski zeru.

Daily Euro 6 RDE 2020 Ready

Daily Euro 6 RDE 2020 Ready to pojazd dostawczy z najbardziej zaawansowanym silnikiem wysokoprężnym dostępny na rynku, jako pierwszy testowany i weryfikowany pod kątem rzeczywistej emisji spalin (RDE). Model ten przewiduje ambitne cele środowiskowe w roku 2020 dzięki rozwiązaniu zweryfikowanemu przez niezależną instytucję — Holenderską Organizację Stosowanych Badań Naukowych (TNO) i jest dostępny do kupienia już dzisiaj.Samochód napędzany jest silnikiem Iveco F1A o optymalnej pojemności 2,3 litra, poddanym gruntownej modernizacji w 2016 roku: dzięki zastosowaniu wyższej pojemności skokowej w porównaniu z jednostkami oferowanymi przez innych producentów charakteryzuje się większą trwałością oraz naturalnie niską emisją NOx w rzeczywistych warunkach jazdy. Silnikowi towarzyszy zaawansowany system oczyszczania spalin z układem selektywnej redukcji katalitycznej (SCR), technologii w której firma Iveco posiada 25‑letnie doświadczenie. Daily Euro 6 RDE 2020 Ready jest również wyjątkowo oszczędny: zużywa do 7% mniej paliwa w porównaniu do obecnej wersji dzięki systemowi Start & Stop i oponom Michelin Agilis + eco.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konkurs
Ivecio
Daily
MINI
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.