TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Iveco Stratos na testach w Lubinie. MINI zakupy?
Dariusz Chryc - Opublikowano: 20.04.2017 15:11:36 5 komentarzy
Iveco Stratos na testach w Lubinie. MINI zakupy?

Pierwszy od dwóch lat autobus testowy zawitał do PKS Lubin. W ramach Lubińskich Przewozów Pasażerskich testowany jest minibus IVECO Stratos LF 38, spełniający lokalne wymagania jako pojazd klasy "C".

Pierwszy od dwóch lat autobus testowy zawitał do PKS Lubin. W ramach Lubińskich Przewozów Pasażerskich testowany jest minibus IVECO Stratos LF 38, spełniający lokalne wymagania jako pojazd klasy "C".

Autobus przeznaczony jest do obsługi linii o małym natężeniu ruchu pasażerskiego gdyż na swój pokład może zabrać maksymalnie 38 pasażerów, z czego 14 na miejscach siedzących. Ten mały, niskopodłogowy autobus napędza silnik Iveco o mocy 125 kW spełniający normę Euro 6. Wnętrze jest w pełni klimatyzowane, natomiast wjazd wózkiem inwalidzkim ułatwia standardowo już rozkładana rampa tym razem zamontowana w drugich drzwiach.

Egzemplarz jeżdżący po ulicach Powiatu Lubińskiego testowany był już wcześniej m.in. w Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Gdańsku, Olsztynie, Białogardzie, Puławach, Świeradowie Zdroju czy Stalowej Woli.

Jak podaje w wywiadzie dla lokalnych mediów Piotr Grzegorzewski, kierownik działu przewozów PKS Lubin S.A. za wcześnie jest, aby odpowiedzieć na pytanie czy przewoźnik zdecyduje się na zakup tego modelu, szczególnie gdy pojazdy do testów zaoferowało kilku producentów.

Warto dodać, że w ubiegłym roku lubiński PKS zakupił do obsługi przewozów powiatowych trzy małe autobusy również spod znaku Iveco - to Kapeny Urby. Ponadto od 2008 roku firma użytkuje 5 innych egzemplarzy modelu Kapena Urby Caciamalli.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Lubin
test
Iveco
MINI
 • Madamus – 21.04.2017

  Lubiński PKS powinien chyba w tym roku wymienić 8 autobusów KAROSA B951E na coś nowszego bo wszystkie muszą być od lipca niskopodłogowe. To się pewnie szykują na zakupy do lipca mało czasu

 • MichalK – 21.04.2017

  Okropny jest - wygląda jakby był pospawany z kilku pojazdów. Żadnej spójnej sylwetki.

 • Wotjas20 – 25.04.2017

  Podobno SOR ENS12 ma być na testach w Lubinie to prawda?

 • we5t – 27.04.2017

  A kto to wie, elektryki mają być a że program E-mobilności to pewnie Polska produkcja czyli zostaną w grze Solaris i Ursus, BYD odpadnie bo nie Polski. Tyle, że w Lubinie nigdy Solarisów nie było nawet na testach.

 • Lubinianin – 28.04.2017

  Pewnie będzie coś polskiego. Najlepiej byłoby, gdyby wygrał Solaris. Ale na razie coś cicho, mimo, że mamy prawie maj, a nowe autobusy mają być już w lipcu.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.