TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Iveco z kontraktem na 250 autobusów dla Afryki
- Opublikowano: 11.07.2019 10:00:23
Iveco z kontraktem na 250 autobusów dla Afryki

Wybrzeże Kości Słoniowej kontynuuje współpracę z Iveco Bus w zakresie zakupu nowego taboru. Zdecydowana większość zakupionych autobusów będzie pochodzić z fabryki w Vysokie Myto.

Wybrzeże Kości Słoniowej kontynuuje współpracę z Iveco Bus w zakresie zakupu nowego taboru. Zdecydowana większość zakupionych autobusów będzie pochodzić z fabryki w Vysokie Myto.

Po pierwszym dużym zamówieniu dla Wybrzeża Kości Słoniowej - realizowanym od stycznia 2018 r. - na dostawę 400 szt. niskowejściowych autobusów Crossway Low Entry i 50 szt. niskopodłogowych autobusów Crealis CNG, przyszedł czas na następny duży kontrakt. Tym razem Wybrzeże Kości Słoniowej - a dokładniej przedstawiciele firmy transportowej Abidjan SOTRA - zamówiło kolejnych 200 szt. autobusów Crossway LE i 50 szt. przegubowych Crealisów CNG. Tym samym - po zamknięciu najnowszego kontraktu - w Abidżanie będzie jeździć ponad 700 autobusów miejskich z logo Iveco.

Ranga umowy

Tegoroczne zamówienie zostało podpisane w ambasadzie Wybrzeża Kości Słoniowej w Paryżu - w dniu 5 lipca - w obecności Amady Koneho, ministra transportu Wybrzeża Kości Słoniowej, Meité Bouaké, dyrektora SOTRA i Sylvaina Blaise, szefa globalnej linii produktów Iveco Bus.

Najnowsze autobusy pomogą wzmocnić miejską sieć transportową Abidżanu, a gazowe Crealisy umożliwią wdrożenie projektu systemu Bus Rapid Transit. W tym kontekście Sylvain Blaise, szef Global Bus Division, powiedział: -"Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że Iveco Bus jest kluczowym dostawcą produktów i rozwiązań serwisowych do modernizacji oraz zrównoważonego rozwoju transport publiczny w Abidżanie. "

Gazowy wybór

Jak podkreśla producent, ponowny wybór pojazdów CNG przez rząd Wybrzeża Kości Słoniowej i Abidżanu pokazuje, że ​​jest to odpowiednie rozwiązanie dla całego kraju - zarówno sferze ekonomicznej, jak i środowiskowej. Zdaniem Iveco, pojazdy na sprężony gaz ziemny mają ogromne zalety pod względem redukcji emisji zanieczyszczeń do powietrza i hałasu. Emisje drobnych cząstek są zredukowane do prawie zera, emisje tlenku azotu o ponad jedną trzecią, a poziom hałasu zmniejszony o połowę. Technologia gazowa ma również znaczenie ekonomiczne, ponieważ pojazdy CNG mogą polegać na technologiach, które przez lata były udoskonalane pod względem projektowania, obsługi i konserwacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
CNG
Iveco
Afryka
  • Michał Kwietniak – 11.07.2019

    Czeskie nazwy również odmieniamy w języku polskim - to tak, jakbyśmy pisali np. w Berlin, czy w Budapeszt.

  • Michał Paweł Łukasz – 11.07.2019

    I proszę, ursus potrafił sprzedawać traktory w afryce, to czemu nie mógł autobusów?

  • Bartek Pietrzykowski – 11.07.2019

    Polak rządzi Ursusem to doprowadza firmę do upadku. Iveco nie rządzi Polak i proszę firma wygrała przetarg w Afryce. Proste? Proste. Wielką firmą w Polsce nie może rządzić Polak bo się do tego najzwyczajniej w świecie nie nadaje. Zobaczcie na Solaris. Solarisa owszem zakładał Polak ale otaczał się mądrymi z zagranicy ale przyszedł czas gdy powiedział dość i firma została sprzedana zagranicy.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !