TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jak nie należy prowadzić autokaru [FILM]
POLICJA InfoBus.pl - Opublikowano: 18.11.2019 10:00:17 1 komentarz
Jak nie należy prowadzić autokaru [FILM]

Kierowca dolnośląskiego autobusu turystycznego miotłą trzymał zewnętrzne lusterko i tak prowadził pojazd pełen pasażerów.

Kierowca dolnośląskiego autobusu turystycznego miotłą trzymał zewnętrzne lusterko i tak prowadził pojazd pełen pasażerów.

Wrocławscy policjanci zatrzymali do kontroli autobus, którego kierowca miotłą trzymał boczne lusterko pojazdu. 48-latek narażał nie tylko siebie, ale też kilkadziesiąt osób, które akurat przewoził. Dodatkowo złamał też kilka innych przepisów, co zakończyło się dla niego mandatami na łączną kwotę 1000 złotych, 8 punktami karnymi, zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, a także zakazem dalszej jazdy. Wszystko zarejestrowała kamera policyjnego wideorejestratora.

Miotła i pod prąd

Zdarzają się sytuacje, kiedy nawet doświadczeni funkcjonariusze przecierają oczy ze zdumienia. Do takich właśnie zaskakujących wydarzeń doszło przed kilkoma dniami na jednej z podwrocławskich dróg. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zwrócili uwagę na podejrzanie poruszający się autobus. Kierujący nim mężczyzna co chwila otwierał okno i regulował lusterko zewnętrzne, kontynuując jazdę, pomimo znacznego natężenia ruchu.

Jednak to był dopiero początek swoistego "rajdu" 46-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Wykonując manewr skrętu na rondzie, nie zastosował się do obowiązujących nas wszystkich przepisów i pojechał "pod prąd". Następnie, kontynuując jazdę, zlekceważył znak STOP ustawiony przy oznakowanym przejeździe kolejowym.

Jak się okazało, nie było to ostatnie, skrajnie niebezpieczne zachowanie kierowcy autobusu, który na pokładzie miał kilkudziesięciu pasażerów. W pewnej chwili sami policjanci nie mogli uwierzyć, na jaki pomysł wpadł kierujący pojazdem 46-latek. Mężczyzna otworzył okno i miotłą na długim kiju przytrzymywał lusterko zewnętrzne, aby móc kontynuować, i tak już skrajnie niebezpieczną jazdę.


Koniec jazdy

Wówczas policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali autobus do kontroli. Okazało się, że podróżują nim pracownicy jednej z podwrocławskich film. W związku z uszkodzeniami, jakie posiadał autobus, funkcjonariusze zatrzymali jego dowód rejestracyjny, a także zakazali mężczyźnie dalszej jazdy tym pojazdem. Pasażerowie musieli poczekać na autobus zastępczy, który bezpiecznie zawiózł ich do miejsca pracy.

46-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego za popełnione wykroczenia otrzymał od policjantów mandaty na łączną kwotę 1000 złotych, a także 8 punktów karnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
kierowca
autokar
Policja
Dolnośląskie
  • oddie80 – 18.11.2019

    Panowie redaktorzy, proponuje Wam abyście przejechali autobusem o długości ponad 12,5 metra, przez fantastyczne duże rondo które wg. mnie nie powinno zostać odebrane ponieważ nie pozwala żeby objechać go autobusem i nie wjechać na nie kołami, jak już Wam się plecki i czółko spoci od kręcenia łapkami to wtedy zastanówcie się co piszecie a nie wspieracie niedouczonych policjantów którzy nie maja pojęcia o prowadzeniu autobusu. Dodam iż w naszym kraju jest dużo takich rondek po których czasem jeżdżą nawet autobusy przegubowe. Pozostałe zachowania kierowcy naganne.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!