TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jaworzno: Dwa wypadki elektryków
JAW.PL - Opublikowano: 13.02.2018 14:36:03

13 lutego miała miejsce stłuczka elektrobusu z Golfem. Wcześniej jeden z elektryków wpadł do rowu.

13 lutego miała miejsce stłuczka elektrobusu z Golfem. Wcześniej jeden z elektryków wpadł do rowu.

Jak informuje portal jaw.pl - 13 lutego elektryczny autobus zaliczył małą stłuczkę z VW Golfem. Około godziny 16:40, przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Alei Piłsudskiego autobus uderzył w samochód VW Golf prowadzony przez 29 letnią mieszkankę Jaworzna.

Sprawcą zdarzenia była kierująca Golfem która w wyniku ustaleń świadków zdarzenia zajechała drogę prawidłowo poruszającemu się autobusowi.

Policja ukarała kierująca samochodem osobowym mandatem karny w wysokości 450 zł. Dodatkowo jaworznianka została ukarana 6 punktami karnymi za spowodowanie kolizjiZ kolei 8 lutego błąd kierowcy były przyczyną zdarzenia z udziałem autobusu jaworznickiego PKM.

Jak informuje Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie: autobus linii 372 wracał z ul. Szczotki. Kierowca, zamiast skręcić w drogę ujętą w planie kursu, pojechał prosto. Kiedy zorientował się, że popełnił błąd – zaczął cofać. W trakcie manewru autobus zjechał z drogi i utknął na poboczu.

Jak dodaje rzecznik – autobus w chwili zdarzenia był pusty. Oględziny pojazdu nie wykazały również jakichkolwiek uszkodzeń. Po powrocie do zajezdni kierowca przedstawił raport ze zdarzenia (jest on w tracie analizy przez przełożonych). Wstępnie można przyjąć, że kierowca niewłaściwe zastosował manewr nawracania w stosunku do miejsca, w którym przebywał.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 8 lutego, tuż po godzinie 7:15.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
PKM Jaworzno
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.