TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jaworzno unieważnia i ponownie wybiera Medcom
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.04.2017 17:50:09
Jaworzno unieważnia i ponownie wybiera Medcom

14 kwietnia 2017 r.? zgodnie z werdyktem KIO  ? PKM Jaworzno unieważniło wybór oferty Medcom jako najkorzystniejszej w przetargu na zakup 8 ładowarek plug-in, a następnie wybrało ofertę ? Medcomu jako najkorzystniejszą w postępowaniu.

Cała ta trochę skomplikowana procedura wykonana została zgodnie z instrukcją Krajowej Izby Odwoławczej, która wyrokiem z dnia 10 kwietnia 2017 r. nakazała PKM Jaworzno unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty i ponowny wybór najkorzystniejszej oferty w przetargu na zakup ośmiu ładowarek plug-in do ładowania akumulatorów trakcyjnych w autobusach elektrycznych. Przypomnijmy w tym postępowaniu oferty złożyły dwie firmy:

  • Medcom z ceną 682 896 PLN brutto;

  • Energotronic Polska (spółka-córka Ekoenergetyka Polska z ceną 1 131 600 PLN brutto.

Budżet zamawiającego na ten cel wynosił 1 476 000 PLN brutto. Tak duże różnica w cenach ofert od razu wywołała podejrzenie, że jedna z firm zaproponowała tzw. rażąco niską cenę w stosunku do oszacowanej przez zamawiającego. Jednak KIO nie podzieliła tego przepuszczenia i nie wykluczyła żadnego oferenta. Izba nakazała zamawiającemu ponowny wybór oferty, zgodnie z poniższym werdyktem.

-"W sprawie KIO 478/17 odwołanie zostało uwzględnione w części. Izba nakazała zamawiającemu unieważnienie wyboru najkorzystniejszej oferty oraz odtajnienie wyjaśnień rażąco niskiej ceny wykonawcy wybranego, ponowną ocenę i wybór najkorzystniejszej oferty. W pozostałym zakresie odwołanie zostało oddalone" ? informuje Magdalena Grabarczyk z KIO.

PKM Jaworzno postąpiło dokładnie z tą instrukcją i wybrał ponownie Medcom. Teraz czekamy na ewentualny protest i popisanie umowy z warszawską spółką, co nastąpi najwcześniej po 25 kwietnia.

Szybkie ładowarki z Medcomu

Energotronic złożył także odwołanie do przetargu PKM Jaworzno na dostawę pięciu stacji szybkiego ładowania akumulatorów, zlokalizowanych na terenie miasta. Tutaj swoje oferty przedstawiły dwie spółki:

  • Energotronic Polska z ceną 1 643 770,77 PLN brutto;

  • Medcom z ceną 1 540 329 PLN brutto.

PKM Jaworzno na ten cel wyasygnowało kwotę 1 857 300 PLN brutto, co oznacza, że obie oferty zmieściły się w budżecie. Po podliczeniu punktów przewoźnik wybrał ofertę Medcomu jako najkorzystniejszą. Jednak Energotronic oprotestował tę decyzję - jednak zdaniem KIO bezzasadnie. -"Odwołanie w tej sprawie zostało oddalone ? powiedziała nam Magdalena Grabarczyk, rzecznik prasowy KIO.

Transformatory z ZPUE

Z kolei w trzecim e-postępowaniu PKM Jaworzno, na dostawę i montaż dwóch stacji transformatorowych wraz z wyposażeniem do zasilania stacji szybkiego ładowania autobusów elektrycznych, nie było żądnych wątpliwości. Swoje oferty złożyło aż pięciu oferentów. Wszystkie złożone propozycje zawierały 5-letnią gwarancję. PKM wybrało najtańszą ofertę ZPUE Włoszczowa z ceną 1 123 974 PLN brutto.

Przypomnijmy, że jeszcze w 2016 r. PKM rozstrzygnęło dwa postępowania na zakup łącznie 22 szt. autobusów elektrycznych wygrała spółka Solaris Bus & Coach, która w ramach pierwszego kontraktu dostarczy 16 pojazdów (4 szt. 9-metrowe Urbino 8,9 LE electric, 3 szt. 12-metrowych Urbino 12 electric i dziewięciu 18-metrowych Urbino 18 electric), a w ramach drugiego ? 6 elektrobusów (12-metrowych autobusów Urbino 12 electric). Zgodnie ze specyfikacjami autobusy z pierwszego zamówienia mają być dostarczane sukcesywnie do końca listopada 2017 r., natomiast pojazdy z drugiego zamówienia - do lipca 2017 r.


Sprawdź też:
PKM Jaworzno
ładowarka
Medcom
Ekoenergetyka
przetarg

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.