TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jedna z najpiękniejszych Polek za kierowcą autobusu jeździ w Jastrzębiu
NASZEMIASTO.PL - Opublikowano: 08.01.2018 15:05:06 6 komentarzy
Jedna z najpiękniejszych Polek za kierowcą autobusu jeździ w Jastrzębiu

To jedna z najpiękniejszych kobiet w Polsce, która wybrała zawód kierowcy autobusu. Zgadzacie się?

To jedna z najpiękniejszych kobiet w Polsce, która wybrała zawód kierowcy autobusu. Zgadzacie się?

Jak informuje jastrzebiezdroj.naszemiasto.pl - Agata Sałata to jedna z najpiękniejszych kobiet w Polsce, która wybrała zawód kierowcy autobusu. Zgadzacie się? Znajdziecie ją w autobusie firmy Warbus na lianach w Jastrzębiu, Rybniku, Żor, Wodzisławiu.

Czasami adoratorzy jeżdżą ze mną trzy razy z rzędu, byle tylko zdobyć telefon. Ale ja nie jestem od flirtowania, ale od bezpiecznego przewożenia pasażerów autobusu - śmieje się głośno Agata Sałata, przepiękna jastrzębianka, o iście hollywoodzkim uśmiechu, która od kwietnia ubiegłego roku realizuje swoją pasję - została kierowcą autobusów.

Jak to się stało, że 29-latka postanowiła zostać kierowcą olbrzymiego autobusu? Przyznaje, że od zawsze uwielbiała jeździć samochodem, nigdy nie sprawiało jej to trudności - to jej domena, jej świat. Pewnego dnia jej tata - emerytowany górnik - posiadający prawo jazdy kategorii D, za namową kolegi zatrudnił się w firmie autobusowej. I powiedział córce: są przyjęcia, mile widziane kobiety. Może spróbujesz? - I tak się stało, urząd pracy dofinansował mi kurs prawa jazdy. W listopadzie 2016 roku miałam pierwszą lekcję, pamiętam te emocje. Nogi tak mi drżały, że nie mogłam wcisnąć sprzęgła - śmieje się do swojego wspomnienia nasza bohaterka.

Ale później było już tylko lepiej, cała nauka trwała niecałe dwa miesiące. Choć egzaminu za pierwszym razem nie udało się jej zdać.

- Ponieważ na wzniesieniu bus trochę za bardzo mi uciekł z hamulca postojowego. Ale cóż, na innym się uczyłam, a na innym autobusie zdawałam. Po tej lekcji wykupiłam jazdy na “autobusie egzaminacyjnym" w Mikołowie, jeździłam nim po Katowicach, Zabrzu, nabrałam pewności - opowiada. Efekt? Za drugim razem kłopotów nie było. Egzamin 7 grudnia zdała bez problemu. Potem przyszedł czas na zatrudnienie i pierwszy, prawdziwy kurs z pasażerami. Linia 109 - blisko swojego miejsca zamieszkania.

Kobiety-kierowcy nie mają taryfy ulgowej - tak jak ich koledzy - jeżdżą na wszystkich trasach. Kursówki się zmieniają, czasami jeździ się nawet pięcioma liniami w ciągu dnia. Panią Agatę można zobaczyć na liniach o numerach 102, 106, 109, 131, 130, E-3, 119 - a więc i w Jastrzębiu i na trasach do Rybnika, Wodzisławia, Żor, Zebrzydowic. Ulubiona linia?


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
Warbus
MZK Jastrzębie-Zdrój
 • zrr – 08.01.2018

  Fuj !!!

 • Ttomek – 09.01.2018

  Emerytowany górnik za kierownicą autobusu,dobrze że,w jastrzebiu nie mieszkam,a dziewczyna bardzo ładns

 • warbusowiec – 11.01.2018

  Zenby jak u kunia. :D Piękna to ona może jest, jak śpi. :D

 • Max – 11.01.2018

  Piękna kobieta trzeba przyznać

 • Johny – 12.01.2018

  Gdzie te piękno? Nic nie widać

 • Kierowca – 13.01.2018

  Najpiękniejsza kobieta w Warbusie!

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.