TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jest szansa na zażegnanie konfliktu MPK Kielce z miastem
RADIO KIELCE - Opublikowano: 25.07.2019 12:45:42

Jest szansa na kompromis między związkowcami z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach, a władzami miasta.

Jak informuje Radio Kielce - narastający konflikt mógł doprowadzić nawet do strajku pracowników kieleckiego przewoźnika. Po dzisiejszym spotkaniu stron, widmo protestu oddala się, a obie strony deklarują chęć współpracy. Jako dobre ocenił rozmowy Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc.

- Jestem umiarkowanym optymistą - twierdził z kolei poseł Bogdan Latosiński, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Transportu Publicznego w MPK.

Obie strony spotkały się, aby omówić 12 postulatów związkowców. Domagają się oni między innymi ponownego przeanalizowania zmian rozkładów jazdy. Podczas burzliwych obrad, udało się omówić dopiero dwa z punktów. Chodzi o dostosowanie rozkładów jazdy do aktualnych warunków na drogach, czyli między innymi uwzględnienie godzin szczytu oraz remontów ulic.

Arkadiusz Kubiec, zastępca prezydenta Kielc deklaruje, że rozkłady zostaną dostosowane do sugestii MPK.

- Widzę światełko w tunelu. Wierzę mocno w to, że wiele kwestii sobie wyjaśniliśmy. Chodzi przede wszystkim o rozkłady jazdy, które były kością niezgody. Dzisiaj doszliśmy do wniosku, że ze strony ZTM zostaną wskazane dwie osoby, które realnie przyjrzą się jak wygląda czas przejazdu między odcinkiem A i B i co można w tej kwestii zmienić - powiedział zastępca prezydenta.

Poza tym ustalono, że przewoźnik będzie wcześniej informowany o kolejnych zmianach w rozkładach.

Sporną kwestią wciąż pozostaje przesunięcie linii między dwoma kontraktami, które są rozliczane według różnych stawek. Danuta Papaj, zastępca prezydenta Kielc stwierdziła, że te zmiany zostaną przeanalizowane przez urzędników i pracowników ZTM.

- Faktycznie tę umowę musimy głębiej przeanalizować. Czy dawało nam to taką możliwość, czy nie. Możliwe, że zmiany w tym zakresie będzie trzeba wprowadzić - powiedziała zastępca prezydenta Kielc.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 1 sierpnia.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
związek
MPK Kielce
ZTM Kielce