TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jonkowo uruchamia komunikację. Umowa podpisana
INFOBUS.PL - Opublikowano: 23.01.2020 14:00:36
fot. Gmina Jonkowo

17 stycznia wójt gminy Jonkowo podpisał umowę o świadczenie usług w gminnej komunikacji publicznej na terenie Gminy Jonkowo. Jej obsługą zajmie się firma Usługi Transportowe Kamil Krzemiński.

17 stycznia wójt gminy Jonkowo Wojciech Giecko, przy kontrasygnacie skarbnika gminy, Marzeny Górskiej, podpisał umowę o świadczenie usług w gminnej komunikacji publicznej na terenie Gminy Jonkowo. Jej obsługą zajmie się firma Usługi Transportowe Kamil Krzemiński.

Umowa z operatorem podpisana została na okres 12 miesięcy począwszy od dnia 30 stycznia 2020 r. Zgodnie z podpisaną umową komunikacja gminna świadczyć będzie usługi na pięciu liniach przewozowych: J1, J2, J3, J4 i J5. Łączna praca eksploatacyjna, która zostanie zrealizowana przez operatora liczyć będzie ok. 174 000 km.

Komunikacja na liniach J1 i J2 obsługiwana będzie przez dwa nowe autobusy Karsan Atak (zakupione przez gminę Jonkowo) oraz w razie awarii przez porównywalnej klasy autobus zastępczy zapewniony przez operatora. Z kolei na trasach J3, J4 i J5 kursować będą autobusy operatora marki Mercedes Sprinter (rocznik 2017), spełniające normę Euro 6.

Na wszystkich liniach komunikacja ruszy w dniu 30 stycznia br. Wszelkie informacje dotyczące kursowania autobusów, szczegółowe rozkłady jazdy dla każdej miejscowości, zasady zakupów biletów jednorazowych, dystrybucji biletów miesięcznych, przysługujących zniżek i zwolnień ustawowych, publikowane będą w najbliższych dniach na stronie www.jonkowo.pl oraz na profilu gminy Jonkowo na facebooku.

Informacje te wraz z rozkładami jazdy trafią również w formie drukowanej do poszczególnych sołectw, wyłożone będą w urzędzie gminy i innych punktach dostępnych dla mieszkańców (np. sklepy).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
linie
Jonkowo
UG
Karsan