TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jutro na polskich drogach policyjna akcja "SMOG"
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 27.08.2019 12:32:45

Jutro olicjanci będą badać zawartość spalin silników samochodowych.

27 sierpnia policjanci będą badać zawartość spalin silników samochodowych. Akcja "SMOG" zostanie przeprowadzona w środę w całym kraju. Jej celem jest przeciwdziałanie korzystaniu z aut wyposażonych w silniki, które emitują szkodliwe substancje przekraczające normy.

O szczegółach działań poinformowano we wtorek na stronie internetowej policji. Funkcjonariusze drogówki, choć będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem, szczególnie zwrócą uwagę na pojazdy, których stan techniczny - np. poprzez nadmierne zadymienie - wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Funkcjonariusze wykorzystywać będą specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy - dymomierze i analizatory spalin. Urządzenia te pozwalają dokonać pomiaru zawartości spalin silników benzynowych i zasilanych gazem, a także zadymienia silników diesla. Badane będą te pojazdy, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

Działania te mają ponadto charakter informacyjno-edukacyjny. "Policjanci będą przypominali kierującym, że smog, to również +zasługa+ niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności" - wskazuje policja.

Smog - przypomina policja - jest problemem na skalę światową, zagrażającym zarówno człowiekowi, jak i środowisku. "Wszyscy powinniśmy przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji" - apelują funkcjonariusze.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kontrola
Policja
smog