TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kalisz: Pożar autobusu
FAKTY KALISKIE - Opublikowano: 31.01.2019 11:08:03

Dzięki szybkiej reakcji kierowcy pożar nadkola autobusu KLA udało się szybko ugasić. Kierowca linii 1A ciągnący się za sobą słup ognia i dymu zauważył na ul. Górnośląskiej.

Jak informują Fakty Kaliskie - 31 stycznia - o 7.00 - autobus KLA z Szałego odjeżdżał z przystanku przy ul. Górnośląskiej naprzeciwko galerii Amber. W autobusie nie było już pasażerów.

Jak relacjonuje nam kierowca, w lusterku zauważył dym i ogień, wydobywający się z lewego, przedniego nadkola.

Kierowca wybiegł na zewnątrz, gaśnicą ugasił palącą się oponę i część podwozia. Na miejsce przyjechały dwa zastępy straży pożarnej. Strażacy upewnili się czy ogień udało się zdusić. Pożar powstał prawdopodobnie w wyniku zablokowania tarczy hamulcowej. Nikomu nic się nie stało, ale autobus marki Scania trafi do warsztatu.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.