TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kalisz: Zderzenie autobusu z lawetą
FAKTY KALISKIE - Opublikowano: 09.10.2017 14:17:03

9 października miała miejsce kolizja na ul. Poznańskiej, na wysokości kampusu PWSZ.

Jak informuje portal Fakty Kaliskie - 9 października miała miejsce kolizja na ul. Poznańskiej, na wysokości kampusu PWSZ. Przed południem zderzyły się tam autobus KLA i laweta. Drugi z pojazdów wpadł do rowu.

Do zdarzenia doszło przed godz. 11.00 w poniedziałek. – Z ustaleń policji wynika, że kierujący autobusem 58-letni mężczyzna, podczas włączania się do ruchu z zatoki autobusowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ul. Poznańską mercedesowi typu laweta, którym kierował 47-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego – informuje Witold Woźniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Doszło do zderzenia, w wyniku którego laweta częściowo wjechała do rowu. Autobus nie przewoził pasażerów.

Gdyby nie rów, do którego wpadła laweta, samochód wjechałby prosto w przystanek. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawca ukarany został 500-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi.

MIK, fot. PJWIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Kalisz
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.