TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kalisz: Zderzenie autobusu z lawetą
FAKTY KALISKIE - Opublikowano: 09.10.2017 14:17:03

Jak informuje portal Fakty Kaliskie - 9 października miała miejsce kolizja na ul. Poznańskiej, na wysokości kampusu PWSZ. Przed południem zderzyły się tam autobus KLA i laweta. Drugi z pojazdów wpadł do rowu.

Do zdarzenia doszło przed godz. 11.00 w poniedziałek. – Z ustaleń policji wynika, że kierujący autobusem 58-letni mężczyzna, podczas włączania się do ruchu z zatoki autobusowej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ul. Poznańską mercedesowi typu laweta, którym kierował 47-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego – informuje Witold Woźniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Doszło do zderzenia, w wyniku którego laweta częściowo wjechała do rowu. Autobus nie przewoził pasażerów.

Gdyby nie rów, do którego wpadła laweta, samochód wjechałby prosto w przystanek. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawca ukarany został 500-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi.

MIK, fot. PJWIĘCEJ
Sprawdź też:
wypadek
Kalisz

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.