TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KAMAZ Impuls. Rosjanie chcą zawojować Europę [FILM]
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.08.2019 09:00:54
fot. KAMAZ

Elektryczny autobus KAMAZ został po raz pierwszy zaprezentowany w Europie w ramach Światowego Szczytu Międzynarodowej Unii Transportu Publicznego (UITP), którego tegoroczna edycja odbyła się w Sztokholmie.

Elektryczny autobus KAMAZ został po raz pierwszy zaprezentowany w Europie w ramach Światowego Szczytu Międzynarodowej Unii Transportu Publicznego (UITP), którego tegoroczna edycja odbyła się w Sztokholmie.

Międzynarodowy szczyt odbył się co dwa lata od ponad 130 lat, począwszy od 1886 r. W tym roku zgromadził na swojej stronie przedstawicieli organizacji transportowych z całego świata. W wydarzeniu wzięli udział dyrektor generalny KAMAZ-a, Sergiej Kogogin, jego zastępca ds. transportu pasażerskiego Nikołaj Pronin i inni dyrektorzy rosyjskiego producenta. Dla firmy szczyt objął serię rozmów z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi współpracą z rosyjskim gigantem samochodowym.

Na stoisku zorganizowanym wspólnie z Mosgortrans firma zaprezentowała innowacyjny elektryczny autobus KAMAZ Impuls. Jak podkreślają Rosjanie ich model "elektryka" wzbudził duże zainteresowanie ze strony zagranicznych specjalistów i operatorów. Wszyscy zostali szczegółowo poinformowani o głównych zaletach autobusu elektrycznego montowanego przez KAMAZ-a. Rosjanie zachwalali przestronną przestrzeń pasażerską Impulsa, cichą pracę układu napędowego, neutralność dla środowiska, oszczędną eksploatację i bardzo szybkie ładowanie baterii.

"Nasz zespół inżynierów rozpoczął pracę nad autobusami elektrycznymi 10 lat temu. W ubiegłym roku rozpoczęliśmy masową produkcję tego innowacyjnego produktu i rozpoczęliśmy dostawy do stolicy Rosji" - powiedział Sergiej Kogogin - "Dziś jest dla nas ważny dzień, ponieważ po raz pierwszy zaprezentowaliśmy wynik naszej pracy Europie. Mam nadzieję, że z czasem ekologiczny elektryczny autobus KAMAZ pojawi się na ulicach europejskich miast, a pasażerowie z zagranicy to docenią."

Należy dodać, że moskiewski Mosgortrans, do którego KAMAZ dostarcza obecnie autobusy elektryczne, został finalistą światowej nagrody transportowej UITP Awards. Największy metropolitalny operator transportu publicznego przedłożył jury projekt "Nowe podejście w Moskwie: przejście do kontraktów na utrzymanie taboru kolejowego przez cały okres użytkowania".

KAMAZ jest jednym z dostawców, z którymi Moskwa zawarła kontrakty serwisowe na cały okres użytkowania zakupionych pojazdów. W ramach takiej umowy producent elektrobusów przez 15 lat musi zapewnić pełną gotowość floty Impulsów i infrastruktury do ładowania.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
KAMAZ
elektrobus
Rosja
Moskwa
Mosgortrans
 • Michał Paweł Łukasz – 16.08.2019

  citaro rosji, ale parametrów nie wyczytałem, po rosujsku nie gadam, ale na filmiku też chyba nie mówił nic o nich. Z jakich podzespołów robiony, chińskich czy europejskich?

 • Mariusz Brzezinski – 16.08.2019

  Ale ma ledòw oswietlony jak nic

 • Marek Leszczynski – 16.08.2019

  Ciekawe kiedy dowiedzą się o aerodynamice?😁😁

 • Piotr Kamyszek – 17.08.2019

  Juz Europa zaczyna sie bać 😂😂😂😂😂😂

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.