TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kanada stawia na hybrydy. Nova Bus
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.06.2018 07:00:00
Kanada stawia na hybrydy. Nova Bus

Grupa Volvo otrzymała największe jak dotąd zamówienie na autobusy hybrydowe. Z Ameryki Północnej.

Północnoamerykańska spółka Volvo Buses, firma Nova Bus, otrzymała zamówienie na aż 497 autobusów hybrydowych od władz stanu Quebec w Kanadzie, koordynowanych przez ATUQ (Association du transport urbain du Québec).

Jest to największe jednorazowe zamówienie na pojazdy hybrydowe w historii Grupy Volvo. Zamówienie obejmuje opcję na zakup dalszych … 1028 pojazdów dla dziewięciu największych miast Quebecu. Dostawy będą odbywać się w latach 2020-2025.

Pięcioletnia umowa obejmuje zakup 497 szt. 40-stopowych autobusów hybrydowych LFS HEV (Hybrid Electric Vehicles).

-"Jesteśmy bardzo dumni z uznania naszej oferty elektromobilności i największego dotychczasowego zamówienia na pojazdy hybrydowe dla Grupy Volvo. Zamówienie podkreśla silne relacje, jakie ATUQ, Nova Bus i Volvo rozwinęły przez lata. Wizją naszej firmy jest wspieranie miast w rozwiązywaniu problemów związanych z jakością powietrza, zatłoczeniem i hałasem poprzez przejście na zrównoważony transport publiczny. Bardzo zachęcające jest bycie partnerem prowincji Quebec w tej podróży "- powiedział Håkan Agnevall, prezes Volvo Buses.

O skali tego zamówienia świadczy fakt, że Volvo do tej pory sprzedało łącznie 5500 zelektryfikowanych autobusów i to na całym świecie (4000 pod marką Volvo i 1500 pod marką Nova Bus z wyłączeniem nowego zamówienia).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hybryda
Volvo
Kanada
  • Kamil Marcinczak – 13.06.2018

    Ale wyglad jak z glebokich lat 80-tych.

  • Jacek Żabiński – 13.06.2018

    Pewnie nie liczy się wygląd tylko sprawność techniczna i koszt produkcji, a prostota jest tania.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.