TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Karetką wjechał w autobus - bez prawa jazdy!
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.11.2019 11:00:52
Karetką wjechał w autobus - bez prawa jazdy!; fot. Policja

26 listopada - w Lublinie - kierowca karetki bez uprawnień wjechał w miejski autobus.

26 listopada - w Lublinie - kierowca karetki bez uprawnień wjechał w miejski autobus.

Okoliczności uderzenia w tył autobusu przez karetkę transportu medycznego prywatnej firmy, wyjaśnia policja w Lublinie. Kierowca karetki nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu, a prawo jazdy zostało według policji może być podrobione.

-"Matka i 5-letnie dziecko, które były przewożone karetką, trafiły do szpitala na badania. Okazało się, że oboje nie odnieśli obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowana jako kolizja" – powiedział w środę PAP kom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Historia wypadku

Do zderzenia doszło al. Wincentego Witosa we wtorek. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący karetką prywatnej firmy wykonującej usługi transportu medycznego z niewyjaśnionych przyczyn najechał na tył autobusu komunikacji miejskiej, poruszającego się w tym samym kierunku. Karetka, bus marki volkswagen, przewróciła się na bok.

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

Podczas kontroli dokumentów policjanci stwierdzili, że 26-letni kierowca karetki - według zapisów w centralnej ewidencji kierowców - nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. "Także pewne cechy dokumentu prawa jazdy, które kierowca karetki okazał, wskazują, że dokument ten może być podrobiony lub przerobiony" – powiedział Gołębiowski.

Policja będzie dochodzić, czy kierowca posługiwał się fałszywym dokumentem. "Dokument będzie zbadany szczegółowo. Zwrócimy się też do odpowiedniego starostwa, w tym wypadku w Zamościu, aby ustalić czy ten mężczyzna zdobył uprawnienia kierowcy" – dodał Gołębiowski.

Za używanie podrobionego lub przerobionego dokumentu jako autentycznego grozi kara do 5 lat więzienia. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Lubelskie