TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Karsan Jest w Stalowej Woli
InfoBus.pl - Opublikowano: 31.10.2016 13:16:20 8 komentarzy
fot. MZK Stalowa Wola

Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli kupił jeden minibus Karsan Jest. Oznacza to, że lipcowe testy pojazdu tego typu spełniły oczekiwania przewoźnika.

Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli kupił jeden minibus Karsan Jest. Oznacza to, że lipcowe testy pojazdu tego typu spełniły oczekiwania przewoźnika. Pisaliśmy o nich tutaj. A to się przekuło na zakup.

Karsan JEST to autobus bazujący na podwoziu Fiata Ducato. Turecki producent ograniczył się do zmontowania nadwozia oraz uruchomienia autobusu. Egzemplarz, który dostarczono do Stalowej Woli umożliwia podróż 25 pasażerom. 16 osób może skorzystać z miejsca siedzącego. Co ważne z perspektywy pasażera, jest to konstrukcja niskowejściowa, która mimo generalnie małego rozmiaru oferuje sporo przestrzeni w środku.

Pojazd charakteryzuje się niskim zużyciem paliwa na poziomie 11-12 l na 100 km, co jest efektem zastosowania znanego układu napędowego ? silnika Fiat F1A o pojemności 2300 cm3 i mocy 130 KM. Pojazd ? w trakcie serii testów w Poslce ? dobrze sprawdził się w zakresie komunikacji miejskiej.

Aleto nie jedyny nowy nabytek spółki ze Stalowej Woli. Już niebawem naplacu manewrowym ZKM zaparkują dwa, nowiutkie autobusy MiniCity LF, zsilnikiem Mercedes-Benz 516, które wramach wygranego przetargu wyprodukował sanocki Automet.

Te niskopodłogowe minibusy, umożliwiają podróż łącznie 30 pasażerom. Wejście napokład jest możliwe dzięki jednej parze dwuskrzydłowych drzwi odskokowych. Oba pojazdy będą bardzo bogato wyposażone.

Pierwszy z nich można było oglądnąć na kieleckich targach Transexpo, gdzie autobusfirmował stoisko producenta. Flotę Miejskiego Zakładu Komunalnego oba pojazdy powiększą wgrudniu, wchodząc wskład 35 autobusów stalowowolskiej komunikacji miejskiej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZK Stalowa Wola
Karsan
 • zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz – 31.10.2016

  Silnik ma dobry, ciekawe jak będzie z budą i elektryką.

 • dll – 01.11.2016

  Fajny. Szkoda że nie został zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce

 • Chaczkar – 01.11.2016

  Jesta nie widziałem, ale w Budapeszcie jeździłem Karsanem Atakiem i było ok. Na pewno nie gorzej niż MB Conecto.

 • Wacek – 01.11.2016

  Co za brzydactwo!

 • 1131 – 02.11.2016

  Właśnie że jest ładny i dużo lepszy od pseudo autobusów zbudowanych z dostawczaków.Jedynie zmienić by można wielkość nr taborowych.

 • farafiu – 02.11.2016

  A czymże jest Karsan?

 • xD – 05.11.2016

  https://imgflip.com/i/1dkql1

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.