TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KAS: Kierowca autobusu szmuglował sterydy
- Opublikowano: 02.03.2018 13:43:16

Ponad 7 tys. tabletek i ampułek ze sterydami anabolicznymi i hormonami próbował wwieźć do Polski białoruski kierowca autobusu

Ponad 7 tys. tabletek i ampułek ze sterydami anabolicznymi i hormonami próbował wwieźć do Polski białoruski kierowca autobusu; przemyt udaremnili funkcjonariusze KAS na drogowym przejściu z Białorusią w Kuźnicy (Podlaskie). W ostatnim czasie taki przemyt to rzadkość.

Nielegalny przywóz do Polski farmaceutyków udaremnili funkcjonariusze KAS z drogowego przejścia granicznego Kuźnicy. Ukryte przez 51-letniego kierowcę tabletki i ampułki były ukryte m.in. w apteczkach i butelce po oleju silnikowym.

Jak zaznaczają służby celno-skarbowe, zgodnie z Prawem farmaceutycznym, podróżny ma prawo przewozić do pięciu opakowań danego leku na własne potrzeby. W przypadku lekarstw przewożonych w celach handlowych bezwzględnie potrzebne jest zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Za naruszenie przepisów ustawa przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub do lat 2 więzienia. W przypadku kierowcy z Białorusi grożą mu również zarzuty za przemyt.

W tym roku to druga taka próba w Podlaskiem. W styczniu, na sąsiednim przejściu z Białorusią w Bobrownikach, funkcjonariusze KAS odkryli 6,3 tys. kapsułek ze środkiem przyspieszającym metabolizm. Przemyt był ukryty w aucie dostawczym wjeżdżającym do Polski, m.in. w skrzynce narzędziowej.

W całym roku 2017 celnicy w tym regionie odnotowali tylko jedną próbę przemytu. W czerwcu zatrzymali na przejściu w Bobrownikach 2,6 tys. opakowań farmaceutyków.(PAP)Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.