TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KAS: Kierowca autobusu szmuglował sterydy
- Opublikowano: 02.03.2018 13:43:16

Ponad 7 tys. tabletek i ampułek ze sterydami anabolicznymi i hormonami próbował wwieźć do Polski białoruski kierowca autobusu

Ponad 7 tys. tabletek i ampułek ze sterydami anabolicznymi i hormonami próbował wwieźć do Polski białoruski kierowca autobusu; przemyt udaremnili funkcjonariusze KAS na drogowym przejściu z Białorusią w Kuźnicy (Podlaskie). W ostatnim czasie taki przemyt to rzadkość.

Nielegalny przywóz do Polski farmaceutyków udaremnili funkcjonariusze KAS z drogowego przejścia granicznego Kuźnicy. Ukryte przez 51-letniego kierowcę tabletki i ampułki były ukryte m.in. w apteczkach i butelce po oleju silnikowym.

Jak zaznaczają służby celno-skarbowe, zgodnie z Prawem farmaceutycznym, podróżny ma prawo przewozić do pięciu opakowań danego leku na własne potrzeby. W przypadku lekarstw przewożonych w celach handlowych bezwzględnie potrzebne jest zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Za naruszenie przepisów ustawa przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności lub do lat 2 więzienia. W przypadku kierowcy z Białorusi grożą mu również zarzuty za przemyt.

W tym roku to druga taka próba w Podlaskiem. W styczniu, na sąsiednim przejściu z Białorusią w Bobrownikach, funkcjonariusze KAS odkryli 6,3 tys. kapsułek ze środkiem przyspieszającym metabolizm. Przemyt był ukryty w aucie dostawczym wjeżdżającym do Polski, m.in. w skrzynce narzędziowej.

W całym roku 2017 celnicy w tym regionie odnotowali tylko jedną próbę przemytu. W czerwcu zatrzymali na przejściu w Bobrownikach 2,6 tys. opakowań farmaceutyków.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.