TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Katowice: Mieli promować komunikację - spalili tramwaj
GAZETA WYBORCZA-KATOWICE - Opublikowano: 26.09.2019 09:49:14

Tramwaje Śląskie zorganizowały dzień otwarty w swojej zajezdni. Atrakcją był płonący tramwaj

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Katowice- Tramwaje Śląskie zorganizowały dzień otwarty w swojej zajezdni. Atrakcją był płonący tramwaj.

Dzień otwarty w zajezdni zorganizowano w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który ma promować komunikację publiczną i zniechęcać kierowców do korzystania w mieście z samochodu. W wielu miejscach w tym czasie organizuje się rozmaite akcje popularyzujące komunikację publiczną.

Tramwaje Śląskie po raz kolejny zaprosiły mieszkańców do swojej zajezdni w Zawodziu. Jedną z atrakcji okazał się pokaz gaszenia tramwaju. Wagon stanął cały w płomieniach, a nad zajezdnią pojawił się słup czarnego dymu.

Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich przyznaje, że nie tak miało to wyglądać. – W wagonie były przygotowane niewielkie źródła ognia, które strażacy w ramach ćwiczeń mieli szybko ugasić. To miała być tak naprawdę imitacja pożaru. Ogień pojawił się jednak za wcześnie i w efekcie zajął się cały tramwaj – mówi Andrzej Zowada.

Dodaje, że był to błąd i Tramwaje Śląskie nie będą już przygotowywać dla gości tego typu atrakcji.

Więcej na: https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,25228289,mieli-promowac-komunikacje-publiczna-a-spalili-tramwaj-blad.html


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
ETZT