TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kenia: Wypadek autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 03.01.2018 17:14:04

Co najmniej 36 osób zginęło, a 12 zostało rannych w niedzielnym wypadku autobusu z ciężarówką na autostradzie w pobliżu miasta Molo w zachodniej Kenii.

Co najmniej 36 osób zginęło, a 12 zostało rannych w niedzielnym wypadku autobusu z ciężarówką na autostradzie w pobliżu miasta Molo w zachodniej Kenii. Według lokalnej policji autobus jechał z nadmierną prędkością oraz na niewłaściwym pasie.

Do wypadku doszło nad ranem na autostradzie łączącej miasta Nakuru i Eldoret. Na trasie tej regularnie dochodzi do śmiertelnych wypadków drogowych; według kenijskiej policji w ostatnich tygodniach zginęło na niej ponad 100 osób.

W autobusie jadącym do stolicy kraju Nairobi znajdowało się 46 osób.

"Spałem, kiedy doszło do wypadku, słyszałem jedynie huk i krzyki (...)" - powiedział lokalnej telewizji pasażer, który przeżył wypadek.

Po niedzielnym wypadku kenijski Urząd ds. Transportu i Bezpieczeństwa ogłosił natychmiastowy zakaz nocnych podróży autobusami dalekobieżnymi - podał portal BBC.

Według oficjalnych statystyk ok. 3 tys. osób umiera rocznie w wypadkach drogowych w Kenii. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje jednak, że liczba ta może wynosić nawet 12 tys.(PAP)Sprawdź też:
wypadek
Kenia

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.