TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kenia: Wypadek autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 03.01.2018 17:14:04

Co najmniej 36 osób zginęło, a 12 zostało rannych w niedzielnym wypadku autobusu z ciężarówką na autostradzie w pobliżu miasta Molo w zachodniej Kenii.

Co najmniej 36 osób zginęło, a 12 zostało rannych w niedzielnym wypadku autobusu z ciężarówką na autostradzie w pobliżu miasta Molo w zachodniej Kenii. Według lokalnej policji autobus jechał z nadmierną prędkością oraz na niewłaściwym pasie.

Do wypadku doszło nad ranem na autostradzie łączącej miasta Nakuru i Eldoret. Na trasie tej regularnie dochodzi do śmiertelnych wypadków drogowych; według kenijskiej policji w ostatnich tygodniach zginęło na niej ponad 100 osób.

W autobusie jadącym do stolicy kraju Nairobi znajdowało się 46 osób.

"Spałem, kiedy doszło do wypadku, słyszałem jedynie huk i krzyki (...)" - powiedział lokalnej telewizji pasażer, który przeżył wypadek.

Po niedzielnym wypadku kenijski Urząd ds. Transportu i Bezpieczeństwa ogłosił natychmiastowy zakaz nocnych podróży autobusami dalekobieżnymi - podał portal BBC.

Według oficjalnych statystyk ok. 3 tys. osób umiera rocznie w wypadkach drogowych w Kenii. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje jednak, że liczba ta może wynosić nawet 12 tys.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Kenia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.