TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Keolis wchodzi we współpracę z BYD. 259 elektrobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 11.12.2019 12:00:45
Keolis wchodzi we współpracę z BYD. 259 elektrobusów

Chiński producent autobusów elektrycznych firma BYD podpisała z holenderską spółką Keolis Nederland kontrakt na dostawę 259 nowych elektrobusów.

Chiński producent autobusów elektrycznych firma BYD podpisała z holenderską spółką Keolis Nederland kontrakt na dostawę 259 nowych elektrobusów.

Umowa została potwierdzona w piątek, 6 grudnia w siedzibie Keolis w Deventer w Holandii i podpisana przez Franka Janssena, dyrektora zarządzającego Keolis Nederland oraz Isbrand Ho, dyrektora zarządzającego BYD Europe.

To największe jednorazowe zamówienie na autobusy elektryczne w Europie. Przypomnijmy, że w 2016 r. holenderski ministerstwa transportu i infrastruktury podpisał konwencję mającą na celu zmniejszenie emisji CO2, Nox i PM do 2025 r. i teraz transportowe grupy nie mają specjalnie wyjścia i muszą kupować masowo autobusy elektryczne. A chińscy producencie tylko na to czekają. W tej sytuacji Keolis postawił na markę BYD.

Trzy modele

BYD dostarczy holenderskiemu odbiorcy trzy modele:

  • eBus 8,7 o długości 8,7 m

  • eBus 12 o długości 12 m w liczbie 206 szt.

  • eBus 13 o długości 13 m (nowość)

Dodajmy, że 13-metrowy model będzie wyposażony w nową, ulepszoną technologię akumulatorów, która zapewnia większy zasięg i możliwości transportu między miastami. Większość zamówień Keolis - łącznie 206 pojazdów - to najlepiej sprzedający się w Europie 12-metrowy model BYD.

Wszystkie pojazdy będą wyposażone w pantografy. Pierwsze partia zamówionych pojazdów ma trafić do odbiorcy w lecie przyszłego roku, a do eksploatacji mają wejść przez końcem 2020 r. Pojazdy będę eksploatowane w holenderskim regionie IJssel-Vecht.

BYD w Europie

To holenderskie, gigantyczne zamówienie BYD nie jest przypadkowe. BYD Europe ma siedzibę w Rotterdamie w Holandii i zdobył na tym rynku kilka strategicznych zamówień. W 2012 roku wygrał pierwsze europejskie zamówienie na dostawę sześciu eBusów do Schiermonnikoog, . Potem dostarczył 35 elektrobusów na lotniska Schipol

Łącznie do tej pory chińska firma dostarczyła i pozyskała zamówienia na ok. 1,2 tys. autobusów elektrycznych do odbiorców w Europie. A o możliwościach produkcyjnych BYD świadczy fakt, że firma równolegle realizuje kontrakt dla TransMilenio z Bogoty w Kolumbii na 379 eBusów, które mają ruszyć na linie we wrześniu 2020 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
elektrobus
BYD
Holandia