TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Keolis z kontraktem liniowym na 300 elektrobusów
- Opublikowano: 08.10.2019 10:00:48
Keolis z kontraktem liniowym na 300 elektrobusów

Trzy holenderskie prowincje wybrały Keolis jako operatora transport publicznego na lata 2021-2030, co m.in. wiąże się z wprowadzeniem do ruchu 300 szt. nowych autobusów elektrycznych.

Trzy holenderskie prowincje wybrały Keolis jako operatora transport publicznego na lata 2021-2030, co m.in. wiąże się z wprowadzeniem do ruchu 300 szt. nowych autobusów elektrycznych.

Firma Keolis Nederland wygrała przetarg na transportową koncesję w regonie IJssel-Vecht. Dodajmy, że o to zamówienie starały się również firmy Arriva, Connexxion i EBS. Tym samym od grudnia 2020 r. przejmie obsługą komunikacji autobusowej w Veluwe, Central Overijssel i Apeldoorn oraz Zwolle. Pojazdy Keolis pojawią się też od września 2021 r. w Lelystad w prowincji Flevoland, a od grudnia 2023 r. w regionie IJsselmond. Liniowy kontrakt potrwa do 2030 r.

900 mln euro

Ogłoszony przetarg transportowy był pierwszym wspólnym zamówieniem trzech prowincji Flevoland, Gelderland i Overijssel. Wartość kontraktu to 900 milionów euro. W specyfikacji przetargowej szczególną uwagę zwrócono również na zwiększenie zrównoważenia transportu autobusowego. Podpisana umowa przewiduje m.in. wprowadzenie na tych obszarach w sumie 300 pojazdów, które od 2025 muszą być zeroemisyjne.

Do tego wszystkie przystanki autobusowe w regionie będą wyposażone w panele informacyjne zasilane energią słoneczną i nowoczesne ekran dotykowe.

Autobusy będą miały wspólną dla wszystkich trzech prowincji RRReis identyfikacją wizualną - w kolorze fioletowo-niebiesko-zielonym plus logo RRReis z trzema literami "R" symbolizującymi współpracę trzech prowincji.

Elektryczna ofensywa

Wprowadzeniu 300 elektrobusów do regonu IJssel-Vecht oznacza, że to właśnie tutaj będzie operować największa autobusowa e-flota w Holandii.

Jak dotąd najwięcej elektrobusów posiada w Holandii:

  • Grupa Connexxion - 140 szt., z czego cześć obsługuje lotnisko Schiphol i sieć wokół Amsterdamu (marki VDL);

  • prowincja Groningen-Drentena - na północy kraju, gdzie Qbuzz zamówił ponad 160 autobusów elektrycznych do obsługi lokalnych linii (Ebusco (60 autobusów) + VDL (45) + Heuliez Bus (59)).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !