TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KGHM: Żałoba po wypadku autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 30.01.2018 16:33:29

W KGHM Polska Miedź S.A. ogłoszono trzydniową żałobę po wypadku komunikacyjnym, w którym zginęło trzech pracowników należącej do holdingu kopalni Rudna.

W KGHM Polska Miedź S.A. ogłoszono trzydniową żałobę po wypadku komunikacyjnym, w którym zginęło trzech pracowników należącej do holdingu kopalni Rudna.

W wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem na drodze krajowej nr 3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami, zostało też rannych 16 osób.

Jak powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka KGHM Justyna Mosoń, prezes miedziowej spółki Radosław Domagalski-Łabędzki ogłosił w związku z tragiczną śmiercią pracowników trzydniową żałobę. "Pracownicy jechali autobusem do pracy w kopalni Rudna. W pojazd uderzyła naczepa tira" - powiedziała Mosoń.

Do wypadku doszło po godz. 17 na drodze pomiędzy Polkowicami i Lubinem w okolicach zjazdu na miejscowość Obora. Od jadącej w stronę Lubina ciężarówki odczepiła się naczepa i uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka autobus. "Na autobus, w który uderzyła naczepa, najechało jeszcze inne auto osobowe, a później kolejny bus +otarł+ się o te pojazdy" – relacjonował wcześniej PAP Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

W wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, a 17 zostało rannych, w tym trzy ciężko. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubinie Jan Pociecha powiedział we wtorek PAP, że w nocy w szpitalu zmarła kolejna osoba.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Dolnośląskie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.