TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KGHM: Żałoba po wypadku autobusu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 30.01.2018 16:33:29

W KGHM Polska Miedź S.A. ogłoszono trzydniową żałobę po wypadku komunikacyjnym, w którym zginęło trzech pracowników należącej do holdingu kopalni Rudna.

W KGHM Polska Miedź S.A. ogłoszono trzydniową żałobę po wypadku komunikacyjnym, w którym zginęło trzech pracowników należącej do holdingu kopalni Rudna.

W wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem na drodze krajowej nr 3 pomiędzy Lubinem a Polkowicami, zostało też rannych 16 osób.

Jak powiedziała we wtorek PAP rzeczniczka KGHM Justyna Mosoń, prezes miedziowej spółki Radosław Domagalski-Łabędzki ogłosił w związku z tragiczną śmiercią pracowników trzydniową żałobę. "Pracownicy jechali autobusem do pracy w kopalni Rudna. W pojazd uderzyła naczepa tira" - powiedziała Mosoń.

Do wypadku doszło po godz. 17 na drodze pomiędzy Polkowicami i Lubinem w okolicach zjazdu na miejscowość Obora. Od jadącej w stronę Lubina ciężarówki odczepiła się naczepa i uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka autobus. "Na autobus, w który uderzyła naczepa, najechało jeszcze inne auto osobowe, a później kolejny bus +otarł+ się o te pojazdy" – relacjonował wcześniej PAP Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

W wypadku śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, a 17 zostało rannych, w tym trzy ciężko. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Lubinie Jan Pociecha powiedział we wtorek PAP, że w nocy w szpitalu zmarła kolejna osoba.(PAP)Sprawdź też:
wypadek
Dolnośląskie

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.