TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kibole obrzucili kamieniami autokar Benfiki
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.06.2020 17:00:10
Kibice obrzucili kamieniami piłkarski autokar; fot. Benfica

Portugalscy kibole zaatakowali autobus piłkarzy Benfiki. Dwóch zawodników w szpitalu

Po czwartkowym (4 czerwca) bezbramkowym remisie Benfiki z Tondelą autokar portugalskiej drużyny został zaatakowany przez kiboli. Ucierpiało dwóch zawodników drużyny z Lizbony.

Jak informuje sport.pl - 25. kolejka portugalskiej Primeira Liga była pierwszą po wznowieniu rozgrywek. Wcześniej były wstrzymane jak inne europejskie ligi przez epidemie koronawirusa. Benfica grała w niej z Tondelą, klubem zajmującym dopiero piętnaste miejsce w tabeli. Była zdecydowanym faworytem spotkania, a jedynie bezbramkowo zremisowała.

Po spotkaniu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Gdy klubowy autokar zjeżdżał z miejscowości Seixal na autostradę A2, pojawili się kibole, którzy zaatakowali pojazd. Obrzucili kamieniami m.in. miejsce, gdzie siedział trener zespołu, Bruno Lage.

Klub poinformował o sytuacji na swojej stronie internetowej i potępił zdarzenie. W ataku ucierpiało dwóch zawodników - Andrija Zivković i Julian Weigl. Obaj zostali zabrani do szpitala ze względu na rany po szkle, które wypadło z rozbitych okien autokaru i trafiło piłkarzy w twarz.

Na razie nie wyjaśniono przyczyn zdarzenia, ani tego, co kierowało kibolamii, ale prawdopodobnie były to słabe wyniki zespołu. Benfica do tej pory prowadziła w ligowej tabeli, ale teraz 60 punktów tak, jak lizboński klub ma też FC Porto. W ciągu ostatnich dziesięciu meczów klubowi udało się wygrać jedynie raz.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
napad
piłka
autokar
Portugalia