TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kiedy Arriva wróci na linie? Na razie nie wiadomo
InfoBus.pl - Opublikowano: 15.07.2020 09:00:13
Kiedy Arriva wróci na linie? Na razie nie wiadomo; fot. Arriva

Warszawa/ ZTM: nie ustaliliśmy jeszcze daty powrotu autobusów Arrivy na ulice

-"Nie ustaliliśmy jeszcze daty powrotu autobusów Arrivy na stołeczne ulice; najprawdopodobniej stanie się to w najbliższych dniach - poinformował we wtorek, 14 lipca, po spotkaniu przedstawicieli ZTM i Arrivy rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert.

Wtorkowe spotkanie

We wtorek przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie spotkali się z kierownictwem Arrivy. Na spotkaniu przedstawiono działania, które mają pozwolić na ponowne podjęcie współpracy ZTM i Arrivy.

Miasto czasowo zawiesiło umowę z Arrivą po drugim wypadku, którego sprawcami byli kierowcy tego przewoźnika. ZTM oczekuje od Arrivy przedstawienia planu naprawczego i deklaracji gotowości firmy do podjęcia ponownie przewozów w Warszawie.

Jak poinformował w rozmowie z PAP rzecznik prasowy ZTM Tomasz Kunert, przedstawiciele Arrivy przekazali na spotkaniu ustny raport z podjętych działań. W najbliższym czasie taki raport ma zostać przedstawiony na piśmie. Zajezdnie Arrivy odwiedzą również pracownicy ZTM, którzy sprawdzą wprowadzone przez przewoźnika korekty.

-"Dopiero w dalszej kolejności będziemy podejmowali decyzje o wznowieniu współpracy" - zaznaczył Kunert.

Skontrolowano 457 kierowców

Rzeczniczka Arrivy Joanna Parzniewska potwierdziła PAP, że spółka przedstawiła ZTM wszelkie informacje w zakresie prowadzonych działań, a także wyniki przeprowadzonych badań laboratoryjnych na obecność narkotyków.

Z przekazanych przez nią informacji wynika, że do tej pory badania przeprowadzono u 457 z 564 kierowców zatrudnionych w warszawskim oddziale firmy; wszystkie próbki dały wynik negatywny. Ponad 100 kierowców przebywa obecnie na zwolnieniach i urlopach, ale - jak zapewnia przewoźnik - badania zostaną u nich przeprowadzone, jak tylko pojawią się w pracy.

"Podtrzymujemy zasadę, że żaden z kierowców nie wyjedzie na drogę bez wykonanych uprzednio badań" - zaznaczyła rzeczniczka spółki. Dodała jednocześnie, że liczba kierowców, którzy zostali przebadani, pozwala na wznowienie współpracy z ZTM.

Bez regulacji

Parzniewska poinformowała również, że obecnie trwają szkolenia dla dyspozytorów i inspektorów nadzoru ruchu w zakresie rozpoznawania oznak spożycia narkotyków. Spółka deklaruje również, że będzie przeprowadzać regularne i wyrywkowe kontrole kierowców. Jednocześnie zwraca uwagę o konieczności zmiany prawa.

"To, co teraz robimy w Warszawie, ma charakter działania w stanie wyższej konieczności, natomiast cały czas podkreślamy, że nie ma tych regulacji" - zaznaczyła Parzniewska. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
kontrola
kierowca
Arriva
ZTM Warszawa