TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowca GAiT pobity przez nieznanego sprawcę!
InfoBus.pl - Opublikowano: 23.10.2020 09:00:29
Kierowca GAiT pobity przez nieznanego sprawcę!; fot. Google Maps

Do zdarzenia doszło 20 października, na gdańskiej pętli linii nr 124.

20 października wieczorem doszło do bezpardonowego ataku na jednego z kierowców GAiT Gdańsk.

Cała sytuacja miała miejsce ba na pętli autobusowej przy ul. Dmowskiego.

-"Kierowca został zaatakowany i pobity został przez nieznanego sprawcę, podczas pełnienia swoich obowiązków. Agresor zbiegł z miejsca zdarzenia. Zabezpieczony został monitoring z pojazdu, który przekazany zostanie policji. Nie ma naszej zgody na agresję i przemoc wobec drugiego człowieka! – pisze na swoim profilu spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Jak informuje portal Trojmiasto.pl - kierowca autobusu został pobity w trakcie przerwy, gdy jadł kanapkę. Wówczas do drzwi pojazdu zapukał młody mężczyzna. Kierowca otworzył mu, bo był przekonany, że nieznajomy szuka pomocy, np. w kwestii rozkładu jazdy. Po chwili na jego głowę spadły ciosy pięścią. Napastnik był tak pobudzony, że inni kierowcy nie mogli go odciągnąć. Z medialnych informacji wynika, że kierowca został dotkliwie pobity. Do chwili obecnej napastnika nie udało się odnaleźć.

Stop agresji!

To niestety nie pierwszy i pewnie nieostatni przypadek bezmyślnej agresji wobec pracowników komunikacji miejskiej w ostatnim czasie.

-"W związku ze zdarzającymi się przypadkami agresywnych zachowań wobec naszych pracowników spółka GAiT wystąpiła w tym roku do Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej z wnioskiem o uregulowanie na szczeblu rządowym kwestii objęcia specjalną ochroną prawną kierujących pojazdami komunikacji miejskiej. Dokładniej o objęcie ich ochroną prawną właściwą dla funkcjonariuszy publicznych. Sytuacje takie jak ta dowodzą, że jest to potrzebne – apeluje gdańska spółka.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
napad
kierowca
GAiT Gdańsk