TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowcy autobusów w grupie podwyższonego ryzyka
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.05.2020 11:00:32
Kierowcy autobusów grupie podwyższonego ryzyka

Brytyjski urząd statystyczny ONS podał w poniedziałek, 11 maja, że mężczyźni wykonujący prace wymagające niskich kwalifikacji są najbardziej narażeni na ryzyko śmierci z powodu COVID-19.

Brytyjski urząd statystyczny ONS podał w poniedziałek, 11 maja, że mężczyźni wykonujący prace wymagające niskich kwalifikacji są najbardziej narażeni na ryzyko śmierci z powodu COVID-19.

Z jego analiz wynika, że największy odsetek zgonów zanotowano wśród pracowników ochrony, taksówkarzy i kucharzy. Potem są kierowcy autobusów.

Pierwsze badania

ONS przeanalizował 2494 zgonów z powodu koronawirusa, które do 20 kwietnia miały miejsce w Anglii i Walii wśród osób w wieku 20-64 lata. W tej grupie wiekowej odsetek zgonów wśród mężczyzn wynosi 9,9 na każde 100 tys. i jest prawie dwukrotnie wyższy niż wśród kobiet, gdzie jest to 5,2.

Ale jeszcze bardziej różni się on w zależności od wykonywanej pracy. W przypadku zajęć wymagających najniższych kwalifikacji odsetek zgonów wśród mężczyzn wynosi 21,4 na 100 tys. osób, podczas gdy wśród wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów wynosi on 5,6.

Grupą zawodową najbardziej narażoną na zgon z powodu koronawirusa są pracownicy ochrony - w badanym okresie zmarło ich 63, co oznacza 45,7 w przeliczeniu na 100 tys. pracujących w tym zawodzie. Dalej są taksówkarze i szoferzy (36,4), kucharze (35,9) oraz kierowcy autobusów i autokarów (36,4).

ONS zaznacza jednak, że te dane nie uwzględniają innych czynników, jakie mogą wpływać na śmiertelność większą lub mniejszą od średniej, takich jak inne choroby, pochodzenie etniczne, warunki mieszkaniowe, więc nie można z nich wyciągać zbyt daleko idących wniosków. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
kierowca. W. Brytania