TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowcy MPK Legnica z podwyżkami i bez krawatów
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.04.2019 10:00:18
Kierowcy MPK Legnica z podwyżkami i bez krawatów

Jest porozumienie pomiędzy zarządem legnickiej miejskiej spółki komunikacyjnej, a zakładową Solidarnością. Strony spotkały się we wtorek (23 kwietnia) w południe i wypracowały trudny kompromis.

Jest porozumienie pomiędzy zarządem legnickiej miejskiej spółki komunikacyjnej, a zakładową Solidarnością. Strony spotkały się we wtorek (23 kwietnia) w południe i wypracowały trudny kompromis.

Jak informuje NSZZ "Solidarność" Zagłębie Miedziowe, mimo że niemożliwe było zrealizowanie wszystkich postulatów, załoga i prezes MPK Legnica odetchnęli z ulgą.

400 zł w górę

Efekt wczorajszych rozmów to porozumienie dotyczące podwyżek. Strony zgodziły się na podniesienie wynagrodzenia o 400 złotych brutto dla każdego pracownika z wyrównaniem od marca.

Druga składowa to nagroda świąteczna przyznawana z okazji Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Tu również udało się wywalczyć po 400 zł brutto. W okresie letnim kierowcy mogą też nie nosić krawatów, które są częścią uniformu i dotychczas były obowiązkowe.

-"Najbardziej cieszy, że udało nam się wywalczyć tę podwyżkę i nagrody dla wszystkich pracowników firmy, a nie jak wcześniej proponował zarząd, tylko dla kierowców – mówi Leszek Buzdygan, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność. – To trudny kompromis, ale w ostatnim czasie wszyscy byliśmy już zmęczeni tym sporem.

Bez krawatów

Przypomnijmy. Protest w MPK Legnica ciągnął się od kilku tygodni. Związkowcy protestowali m.in. przed Urzędem Miasta i pojawili się na sesji rady miejskiej. Pierwotnie domagali podwyżki w wysokości 1000 zł brutto dla każdego pracownika. Potem zeszli do 700 zł, a przed świętami "Solidarność" wystosowała do prezesa MPK Legnica, Zdzisława Bakinowskiego pismo z nowymi postulatami i groźbą formalnego wejścia w spór zbiorowy, który otworzy furtkę do strajku. Siadając wczoraj do rozmów Związek domagał się

  • podwyżki w wysokości 400 zł brutto dla każdego pracownika z wyrównaniem od marca br.

  • dorocznej nagrody na majowe branżowe święto w wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw (obecnie to 5070 zł),

  • nagród po 500 zł netto wypłacanych przed świętami Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia,

  • oraz zniesienia obowiązku noszenia przez kierowców autobusów krawatów w okresie od maja do września.

Podsumowując - w Legnicy będzie podwyżka, będzie świąteczna premia i nie będzie ... krawatów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
protest
MPK Legnica