TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowcy MZK Toruń myślą o strajku
OTOTORUN.PL - Opublikowano: 12.01.2018 18:49:52

Kierowcy MZK są coraz bardziej niezadowoleni z ostatnich decyzji swoich szefów

Jak informuje portal ototorun.pl - kierowcy MZK są coraz bardziej niezadowoleni z ostatnich decyzji swoich szefów. Sytuacja w Zakładzie jest napięta, bo rozgoryczeni pracownicy są w stanie przystąpić do strajku.

Niezadowolenie kierowców MZK sięgnęło niemalże zenitu na przełomie 2017 i 2018 roku. To właśnie wtedy pracownicy mieli otrzymać premie świąteczne. Niestety, mimo wcześniejszych obietnic, na kontach kierowców nie pojawiły się dodatkowe pieniądze.

- To było dla nas nieuczciwe postawienie sprawy - mówi nam jeden z kierowców MZK. Oczywiście wyraziliśmy swoje niezadowolenie i rozmawialiśmy na ten temat z szefostwem. Jednak rozwiązanie sprawy jest dla nas, mówiąc w skrócie, niesatysfakcjonujące.

Według informacji kierowcy, z którym rozmawialiśmy, Miejski Zakład Komunikacji wypłacił zaległe premie świąteczne po nowym roku, jednak, jak wspomniał nasz rozmówca, są one niesatysfakcjonujące dla kierowców. Premia rzekomo wyniosła 100 złotych.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Miejskim Zakładem Komunikacji. Rzecznik Sylwia Derengowska poinformowała nas, że świąteczna gratyfikacja była zwykle wypłacana z funduszu świadczeń socjalnych, jednak w ubiegłym roku, decyzją związków zawodowych, pieniądze z ów funduszu zostały przeznaczone na inne cele.

- Pracownicy dostali wyższe niż zazwyczaj dofinansowanie do wypoczynku, czyli tzw. "wczasów pod gruszą" - mówi nam rzecznik MZK Sylwia Derengowska.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MZK Toruń
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.