TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowcy PKM Gliwice nagrodzeni. Za postawę podczas pandemii
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.07.2020 13:00:07
Kierowcy PKM Gliwice nagrodzeni. Za postawę podczas pandemii

Nagroda dla kierowców autobusów PKM Gliwice

Dzięki staraniom związków zawodowych, kierowcy autobusów PKM w Gliwicach, którzy pracowali w okresie największych obostrzeń związanych z koronawirusem, otrzymali nagrody.

Wyniosła ona od 800 zł brutto do 1000 zł brutto.

Od 20 marca

Nagroda została przyznana za okres od 20 marca, czyli od dnia, w którym rząd ogłosił stan epidemii COVID-19 do 30 czerwca.

O jej przyznanie zwróciły się do zarządu PKM-u działające na terenie przedsiębiorstwa związki zawodowe, w tym m.in. zakładowa "Solidarność", Ogólnopolski Związek Zawodowy Kierowców i Motorniczych i Związek Zawodowy Kierowców Autobusowych Pracowników PKM Gliwice.

-"Jest to forma zadośćuczynienia dla kierowców, którzy przez cały ten czas przychodzili do pracy, nie korzystali z urlopów wypoczynkowych, czy opieki na dzieci. Bez nich firma nie byłaby w stanie świadczyć usług i przewozić pasażerów – mówi Tadeusz Olejnik, przewodniczący zakładowej "S".

W PKM Gliwice zatrudnionych jest przeszło 500 pracowników, w tym przeszło 300 kierowców. Nagrodę za pracę podczas epidemii koronawirusa otrzymała zdecydowana większość z nich – ponad 280 osób. Dodatkowe pieniądze wypłynęły na konta kierowców razem z wynagrodzeniem za czerwiec, czyli przed 10 lipca. O wysokości nagrody decydowali bezpośredni przełożeni, biorąc pod uwagę zaangażowanie w pracę poszczególnych osób.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
nagroda
związek
PKM Gliwice