TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowcy PKS Bielsko-Biała znów będą sprzedawać bilety
INFOBUS.PL - Opublikowano: 19.03.2020 16:00:15
Kierowcy PKS Bielsko-Biała znów będą sprzedawać bilety

Koronawirus dotknął też jeden z najlepiej funkcjonujących systemów komunikacji regionalnej w Polsce. Mowa o Podbeskidziu, na terenie którego za organizację transportu odpowiada lokalny związek komunalny.

Koronawirus dotknął też jeden z najlepiej funkcjonujących systemów komunikacji regionalnej w Polsce. Mowa o Podbeskidziu, na terenie którego za organizację transportu odpowiada lokalny związek komunalny. Co ciekawe obyło się bez zawieszania kursów, ale wprowadzono inne środki ostrożności.

Od najbliższego poniedziałku, 23 marca będzie można kupić bilet u kierowców w autobusach PKS Bielsko-Biała, który obsługuje linie w ramach Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego. Wraca odbijanie EM-Karty według dotychczasowych zasad. O kolejnych zmianach, spowodowanych zagrożeniem koronawirusem informuje zarząd bielskiego przewoźnika.

Do autobusu nadal nie wejdziemy przednimi drzwiami, nie skorzystamy też z siedzeń bezpośrednio przy kierowcy. Jest to strefa wygrodzona taśmą.

"Mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów i naszych pracowników nadal obowiązuje strefa ograniczonego dostępu do kierowcy" - mówi Paweł Sadza, wiceprezes zarządu PKS.

Każdy kierowca jest wyposażony w maseczkę, rękawiczki i płyn do dezynfekcji. Od poniedziałku kierowca będzie "wychodził" do pasażerów, sprzedawał bilety i odbijał EM-Kartę. Przypominamy, że pasażerowie nie sygnalizują chęci wysiadania przyciskiem, na przystanku otwierane są wszystkie oprócz przednich drzwi w pojeździe. Wiceprezes Sadza dodaje, że w związku z czasowym zamknięciem szkół pasażerów jest znacznie mniej.

Pod koniec marca ruszy sprzedaż biletów miesięcznych na dworcu. Zarząd spółki zachęca jednak, aby robić to online, a jeśli już przychodzimy do kasy- to płacić kartą i zachowywać sugerowane odległości w kolejce. Bilety miesięczne w kasach dworca będą do kupienia od czwartku 26 marca do wtorku 31 marca (bez weekendu).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linie
kierowca
PKS Bielsko-Biała
BZPG
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.