TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KM Głogów czeka na hybrydy i diesle od MAN-a
INFOBUS.PL - Opublikowano: 18.06.2018 16:00:22
fot. KM Głogów, facebook.com

Komunikacja Miejska w Głogowie jest w przededniu dostaw sześciu nowych autobusów od MAN-a. Przewoźnik pochwalił się na swoim facebook'owym profilu pierwszymi zdjęciami nowych nabytków.

Komunikacja Miejska w Głogowie jest w przededniu dostaw sześciu nowych autobusów od MAN-a. Przewoźnik pochwalił się na swoim facebook'owym profilu pierwszymi zdjęciami nowych nabytków.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku głogowska KM złożyła u producenta "lwów" dwa zamówienia na sześć autobusów klasy MAXI. Zakup czterech spalinowych Lion'sów City A37 będzie kosztował przewoźnika nieco ponad 5,32 mln PLN netto. Z kolei dwie hybryd są warte prawie 3 mln PLN netto. Zgodnie z zawartymi umowami wszystkie autobusy powinny być przekazane KM do 27 czerwca.

Termin dostawa zbliża się nieubłaganie. Głogowski przewoźnik pochwalił się pierwszymi zdjęciami nowych nabytków. To dwa hybrydowe MAN-y. W oczy rzuca się jeden szczegół, który jest wyróżnikiem głogowski autobusów. Spalinowo-elektryczne "lwy" nie mają masce charakterystycznej biało-czerwonej szachownicy. Czy to zmiana na stałe? Niedługo się przekonamy.

MAN wraca do Głogowa po wieloletniej przerwie. Ostatni raz nowe autobusy tej marki KM kupiła 18 lat temu. W 2000 roku flotę przewoźnika wzmocniły trzy egzemplarze pojazdów NL223. Później "lew" pojawił się w taborze spółki już jako produkt z "drugiej ręki". W 2009 i 2010 roku KM kupiła łącznie trzy MAN-y. Były to dwa NL283 oraz jeden NM223. Teraz powrót następuje w zupełnie lepszym stylu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
KM Głogów
MAN
hybryda
 • Daniel Głuch – 13.06.2018

  O multi konta jednego dziwnego człowieka już dały przykro mi. A co do szachownicy to rzeczywiście dziwnie to wygląda

 • Adrian Słupski – 13.06.2018

  Szachownicę dokleja się pewnie na samym końcu. Niesamowicie paskudne malowanie.

 • Peter Kaminski – 13.06.2018

  Nom ta szachownica to taki znak rozpoznawczy był.

 • Krzysiek Skwierzyński – 13.06.2018

  Szachownica będzie, tak zapewnia KM Głogów. Widać niestety że siedzenia są twarde i ciasno rozstawione :/

 • Łukasz Katarzyński – 13.06.2018

  Artur XD

 • Antek Stefański – 13.06.2018

  Mimo tego, że są (na razie) bez szachownicy, to i tak są ŚLICZNE 😍😍 PS Szczecin będzie jeszcze żałować tego , że postawili na oblechowski szit 🙂

 • Jano Osowiecki – 14.06.2018

  Jano Osowiecki

 • Kamil Grzybowski – 14.06.2018

  Autobusów będzie 8 sztuk a nie 6 jak w tekście 😁

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.