TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KM Płock testuje Isuzu Novociti Life
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.06.2019 14:00:09
fot. KM Płock, facebook.com

W Płocku trwają testy Isuzu Novocity Life. Komunikacja Miejska będzie sprawdzać autobus do 16 czerwca. Czy przymiarka do zakupów w MINI-metrażu, a tym samym próby pozbycia Kapen Thesi City?

W Płocku trwają testy Isuzu Novocity Life. Komunikacja Miejska będzie sprawdzać autobus do 16 czerwca. Czy przymiarka do zakupów w MINI-metrażu, a tym samym próby pozbycia Kapen Thesi City?

Isuzu Novociti Life to autobus, którego najbardziej dostrzegalnymi cechami charakterystycznymi są jego rozmiary. Pojazd ma nadwozie długie na 7,86 m, szerokie na 2,435 m i wysokie na niespełna 2,9 m (jeżeli pominiemy klimatyzację). Demonstracyjny Isuzu umożliwia podróż maksymalnie 63 pasażerom, w tym 23 na stałych miejscach siedzących. Z niskiej podłogi mamy dostępnych osiem stałych foteli oraz cztery rozkładane, czyli straponteny. Jak na autobus tej wielkości to wynik nad wyraz zadowalający. Dostęp na pokład jest zapewniony przez dwa wejścia w układzie 1-2-0. Drugie drzwi są odskokowo-przesuwne.

Czas na napęd. Isuzu jest napędzany silnikami Iveco Tector 5. To jednostki o pojemności skokowej 4,5 l, mocy 137 kW i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Spełniają one normę czystości spalin Euro 6c. Silnik jest zblokowany ze skrzyniami biegów firmy Allison. To najprawdopodobniej zautomatyzowane sześciobiegowe przekładnie typu 2100. O wyniki spalania można więc być spokojnym.

Naturalną wentylację przestrzeni pasażerskiej zapewniają cztery przesuwne okna. Nie mogło oczywiście zabraknąć klimatyzacji. System informacji pasażerskiej jest oparty na rozwiązaniach mieleckiego R&G Plus. Autobus jest wyposażony w trzy zewnętrzne diodowe wyświetlacze. W środku, za kabiną kierowcy zamontowano LED typu ETL416120. Nie zabrakło także systemu GPS i głosowych zapowiedzi przystanków. Całością steruje najprawdopodobniej autokomputer SRG6000P.

Testy w Płocku potrwają do 16 czerwca. Isuzu będzie przydzielany od obsługi wybranych kursów na liniach 15, 20 i 60. Warto podkreślić, że płocka KM jest drugim polskim przewoźnikiem, który ma okazję przetestować Novociti Life. Pierwszym jest łódzkie MPK, które od kilku miesięcy eksploatuje 24 takie autobusy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
KM Płock
Isuzu
BUSIMPORT PL
test
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.