TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

KNF: Zawiesić obrót akcjami Ursusa
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 04.05.2018 11:07:33

KNF zwróciła się do GPW o zawieszenie obrotu akcjami czterech spółek.

Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie żądanie zawieszenia od piątku, 4 maja, obrotu akcjami czterech spółek: Graviton Capital SA, Indygotech Minerals SA, Lark.pl SA, Ursus SA - poinformowała KNF w komunikacie.

Powodem wniosku jest, jak zaznacza komunikat, nieprzekazanie przez spółki do publicznej wiadomości, w terminie określonym przepisami prawa, raportów rocznych za rok obrotowy 2017 lub nieprzekazanie kompletnych raportów rocznych za rok obrotowy 2017, czyli niezawierających sprawozdań niezależnego biegłego rewidenta.

Komunikat przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych, raport roczny i skonsolidowany raport roczny przekazuje się jednocześnie nie później niż cztery miesiące od dnia zakończenia roku obrotowego, którego dotyczy.

"Raporty okresowe są dla inwestorów kluczowym źródłem informacji finansowych o spółkach notowanych na rynku regulowanym" - informuje KNF. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.