TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kobiety za kierownicami autobusów - Mobilis
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.03.2018 15:00:39
Katarzyna-Ciesielska-jedna-z-ponad-500-certyfikowanych-przez-ZTM-kierowcow-Mobilisu

Dzisiaj jest ten dzień, kiedy rozmawiamy o kobietach pracujących w branży transportowej - m.in. prowadzących autobusy Grupy Mobilis.

Komunikacja miejska stale się zmienia, a za kierownicą pojazdów coraz chętniej pojawiają się właśnie Panie. Kobiety coraz częściej wybierają karierę zawodową jako kierowca autobusu transportu miejskiego.

Obecnie sektor transportu zbiorowego zyskuje także damskie oblicze, a liczba zatrudnionych pań – kierowców systematycznie rośnie. Naturalne predyspozycje kobiet, niezwykle rozwinięta empatia, sprawiają, że kierują się one życzliwością względem pasażerów. Dodatkowo kobiety są bardzo uważne, dzięki czemu potrafią szybko reagować na wszelkie pojawiające się sytuacje.

Spółka Mobilis, operując zarówno w Warszawie, jak i w Krakowie, bardzo chętnie zatrudnia kobiety i zapewnia im wiele udogodnień. Na przestrzeni lat ich liczba utrzymuje się na stałym, stabilnym poziomie. Zawód kierowcy nadal pozostaje jednak silnie zmaskulinizowany.

-"Wpisując się w falę zmian, nasza spółka bardzo chętnie zatrudnia na stanowiska kierowców tak mężczyzn, jak i kobiety. Dobór pracowników nie jest absolutnie determinowany płcią. Dla nas najważniejsze są predyspozycje oraz kompetencje zawodowe przyszłego pracownika. Kobiety nadal stanowią znaczącą mniejszość w spółce. Mimo to, wspaniale wywiązują się ze swoich obowiązków zawodowych. Niezmiernie cieszymy się, że mimo silnej maskulinizacji, zgłaszają się do nas Panie, które chcą dołączyć do naszej komunikacyjnej rodziny. – powiedziała Mariola Jaworek, dyrektor HR w Mobilis sp z o.o.

Być kierowcą Mobilisu w Warszawie i Krakowie

- W Mobilis pracuję od 2 lat. Decyzja o podjęciu zatrudnienia na stanowisku kierowcy nie była przypadkowa. Od zawsze fascynowała mnie motoryzacja. Prawo jazdy kategorii D zrobiłam na przełomie 2015 i 2016 roku. Kierowanie pojazdami daje mi poczucie wolności i niezależności. Pewnego dnia uświadomiłam sobie jak bardzo chciałabym spróbować swoich sił za kierownicą miejskiego autobusu. Ofertę pracy w Mobilis znalazł mój Tata, a ja zdecydowałam się zgłosić. Firma zapewniła mi i sfinansowała wszelkie niezbędne szkolenia przygotowawcze, w tym także szkolenie z topografii miasta. Tak właśnie stałam się członkiem bardzo zgranej, komunikacyjnej rodziny – mówi Pani Kasia, kierowca z Warszawy.

-"Do Mobilis dołączyłam w 2016 r. na kurs prawa jazdy kat. D prowadzony przez firmę, a pracę rozpoczęłam w styczniu 2017 r. Poszukiwałam wówczas zajęcia, które będzie przyjazne kobietom. Zależało mi przede wszystkim na elastycznym wymiarze godzinowym, Mam rodzinę, prowadzę dom i istotna jest dla mnie możliwość pogodzenia na co dzień wszystkich obowiązków. Natomiast Mobilis wychodzi naprzeciw takim kobietom jak ja, które chcą aktywnie pracować, nie zaniedbując swojej rodziny. Firma daje mi możliwość dogodnego ułożenia grafiku, który mogę dostosować tak do moich potrzeb, jak i pogodzić z koniecznością wyrobienia liczby godzin, wynikających z umowy o moim zatrudnieniu – mówi Pani Jolanta, pracująca jako kierowca w krakowskim oddziale Mobilis.

Mobilis oferuje szereg ułatwień i udogodnień wszystkim kobietom - kierowcom, które zazwyczaj pracują w pełnym wymiarze godzinowym. Firma zapewnia elastyczne godziny pracy, dzięki czemu bez problemu można pogodzić sferę zawodową z życiem rodzinnym. Dodatkowo w Wigilię po południu nie pracują w ogóle. Wychodząc naprzeciw, grafiki układane są w optymalny sposób tak dla zatrudnionej jak i firmy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
Mobilis
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.