TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kobiety za kierownicami autobusów - MZA Warszawa [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.03.2018 16:00:48
Kobiety za kierownicami autobusów - MZA Warszawa [FILM]

W Dzień Kobiet przybliżamy sylwetkę pań, które pracują w transporcie publicznym. Jedną z nich jest Pani Milena, która na co dzień kieruje miejskim autobusem MZA. I jest świetna w tym, co robi!

W Dzień Kobiet przybliżamy sylwetkę pań, które pracują w transporcie publicznym. Jedną z nich jest Pani Milena, która na co dzień kieruje miejskim autobusem MZA. I jest świetna w tym, co robi! Podobnie zresztą, jak inne panie "kierowniczki" pracujące w stołecznych Miejskich Zakładach Autobusowych.

Jeszcze nie dawno kobieta za kierownicą autobusu budziła niemałą sensację. Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe - największy przewoźnik autobusowy w Polsce - zatrudniają obecnie ponad 150 pań-kierowców. Dwa lata temu było ich sto.

Pierwsze kobiety pojawiły się za kierownicami warszawskich autobusów w połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy stołeczny przewoźnik zaczął kupować nowe autobusy wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Przez lata stanowiły jednak zaledwie promil wszystkich szoferów Miejskich Zakładów Autobusowych. Sytuacja zaczęła zmieniać się dopiero niedawno. W ciągu ostatnich 9 lat liczba pań-kierowców wzrosła ponad pięciokrotnie.

Miejskie Zakłady Autobusowe zatrudniają w tej chwili ponad 3500 kierowców. 150 spośród nich to kobiety. Najstarsza pani za kierownicą autobusu ma 60 lat, najmłodsza 23.

Dla wszystkich pań - i nie tylko - miasto Warszawa przygotowało świetny film - o Pani Milenie:
Sprawdź też:
kierowca
MZA Warszawa

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.