TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kobiety za kierownicami autobusów - MZA Warszawa [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.03.2018 16:00:48
Kobiety za kierownicami autobusów - MZA Warszawa [FILM]

W Dzień Kobiet przybliżamy sylwetkę pań, które pracują w transporcie publicznym. Jedną z nich jest Pani Milena, która na co dzień kieruje miejskim autobusem MZA. I jest świetna w tym, co robi!

W Dzień Kobiet przybliżamy sylwetkę pań, które pracują w transporcie publicznym. Jedną z nich jest Pani Milena, która na co dzień kieruje miejskim autobusem MZA. I jest świetna w tym, co robi! Podobnie zresztą, jak inne panie "kierowniczki" pracujące w stołecznych Miejskich Zakładach Autobusowych.

Jeszcze nie dawno kobieta za kierownicą autobusu budziła niemałą sensację. Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe - największy przewoźnik autobusowy w Polsce - zatrudniają obecnie ponad 150 pań-kierowców. Dwa lata temu było ich sto.

Pierwsze kobiety pojawiły się za kierownicami warszawskich autobusów w połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy stołeczny przewoźnik zaczął kupować nowe autobusy wyposażone w automatyczną skrzynię biegów. Przez lata stanowiły jednak zaledwie promil wszystkich szoferów Miejskich Zakładów Autobusowych. Sytuacja zaczęła zmieniać się dopiero niedawno. W ciągu ostatnich 9 lat liczba pań-kierowców wzrosła ponad pięciokrotnie.

Miejskie Zakłady Autobusowe zatrudniają w tej chwili ponad 3500 kierowców. 150 spośród nich to kobiety. Najstarsza pani za kierownicą autobusu ma 60 lat, najmłodsza 23.

Dla wszystkich pań - i nie tylko - miasto Warszawa przygotowało świetny film - o Pani Milenie:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MZA Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.