TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie wesprą nocne autobusy PKS
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.02.2017 15:00:56 2 komentarze
Koleje Dolnośląskie wesprą nocne autobusy PKS-POLBUS

Od marca 2017 r. POLBUS-PKS rozpocznie obsługę dwóch nocnych linii aglomeracyjnych ? do Środy Śląskiej i Jelcza-Laskowice. Pasażerowie z biletami okresowymi Kolei Dolnośląskich będą mogli liczyć nawet na 40 procent zniżki.

To efekt podpisanego 10 lutego br. listu intencyjnego przez Koleje Dolnośląskie S.A. oraz POLBUS-PKS. Dotyczący on współpracy w zakresie przewozu osób. W ramach podpisanego porozumienia POLBUS-PKS uruchomi weekendowe, nocne połączenia autobusowych na trasie Wrocław ? Środa Śląska i Wrocław Jelcz Laskowice, w których będą honorowane bilety okresowe Kolei Dolnośląskich.

-"Biorąc pod uwagę to, że do miejscowości leżących najbliżej Wrocławia nie da się dojechać po godz. 23:00 naszymi pociągami, wpadliśmy na pomysł, żeby dopełnić autobusy POLBUS-PKS naszymi pasażerami - psze na profilu przewoźnika Mariusz Józefowicz, dyrektor handlowy Kolei Dolnośląskich.

Podróżni, posiadający bilety okresowe KD, będą mogli liczyć nawet na 40 procent zniżki ? na razie tylko weekend i tylko do Jelcza-Laskowic i Środy Śląskiej. Zawsze to krok naprzód. Oto pierwszy rozkład:

  • Środa Śl. ? Wrocław; odjazd o 23.00; przyjazd o 23.48.

  • Wrocław - Środa Śl.; odjazd o 1.45, przyjazd o 2.56.

  • Jelcz-Laskowice ? Wrocław; odjazd o 23.15; przyjazd o 00:06

  • Wrocław - Jelcz-Laskowice.; odjazd o 2.00, przyjazd o 2.52.

Nocne plany PKS

W marcu POLBUS-PKS ruszą kolejne nocne, weekendowe połączenia aglomeracyjne na trasie Wrocław - Sobótka. w kolejce czeka jeszcze Trzebnica, Obornik Śl., Kąty Wrocławskie i Wołów. Tu jest jeszcze spory potencjał

Autobusowe plany KD

Warto podkreślić, że Koleje Dolnośląskie już korzystają z komunikacji autobusowej. Ma to miejsce na linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie stan torowiska nie pozwala na kursy pociągów. To jednak nie koniec autobusowych planów kolejarzy. W tegoroczne wakacje pojedziemy autobusami KD na trasach: Jelenia Góra - Karpacz oraz Świdnica - Jaworzyna Śląska. W dalszych planach jest linia Legnica - Lubin.

Jak podkreślają przedstawiciele Kolei Dolnośląskich, autobusy mają kursowa tylko poza godzinami szczytu, jako dodatkowe wsparcie połączeń kolejowych.


Sprawdź też:
PKS Polbus
Koleje Dolnośląskie
bilet
  • Jowita – 24.02.2017

    BRAWO POLBUS.A pks Poznań śpi, KM Gostyń przeglrali, KM Oborniki przegrali ,KM Kostrzyń przegrali. WSTYD!!!!

  • Knops – 25.02.2017

    Bardzo ciekawa inicjatywa Polbusa i super, że dogadali się z KD - mam nadzieję, że frekwencja dopisuje i te połączenia mają przyszłość.

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.