TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koleje Dolnośląskie wesprą nocne autobusy PKS
InfoBus.pl - Opublikowano: 24.02.2017 15:00:56 2 komentarze
Koleje Dolnośląskie wesprą nocne autobusy PKS-POLBUS

Od marca POLBUS-PKS rozpocznie obsługę dwóch nocnych linii aglomeracyjnych ? do Środy Śląskiej i Jelcza-Laskowice. Pasażerowie z biletami okresowymi KD będą mogli liczyć nawet na 40 procent zniżki.

Od marca 2017 r. POLBUS-PKS rozpocznie obsługę dwóch nocnych linii aglomeracyjnych ? do Środy Śląskiej i Jelcza-Laskowice. Pasażerowie z biletami okresowymi Kolei Dolnośląskich będą mogli liczyć nawet na 40 procent zniżki.

To efekt podpisanego 10 lutego br. listu intencyjnego przez Koleje Dolnośląskie S.A. oraz POLBUS-PKS. Dotyczący on współpracy w zakresie przewozu osób. W ramach podpisanego porozumienia POLBUS-PKS uruchomi weekendowe, nocne połączenia autobusowych na trasie Wrocław ? Środa Śląska i Wrocław Jelcz Laskowice, w których będą honorowane bilety okresowe Kolei Dolnośląskich.

-"Biorąc pod uwagę to, że do miejscowości leżących najbliżej Wrocławia nie da się dojechać po godz. 23:00 naszymi pociągami, wpadliśmy na pomysł, żeby dopełnić autobusy POLBUS-PKS naszymi pasażerami - psze na profilu przewoźnika Mariusz Józefowicz, dyrektor handlowy Kolei Dolnośląskich.

Podróżni, posiadający bilety okresowe KD, będą mogli liczyć nawet na 40 procent zniżki ? na razie tylko weekend i tylko do Jelcza-Laskowic i Środy Śląskiej. Zawsze to krok naprzód. Oto pierwszy rozkład:

  • Środa Śl. ? Wrocław; odjazd o 23.00; przyjazd o 23.48.

  • Wrocław - Środa Śl.; odjazd o 1.45, przyjazd o 2.56.

  • Jelcz-Laskowice ? Wrocław; odjazd o 23.15; przyjazd o 00:06

  • Wrocław - Jelcz-Laskowice.; odjazd o 2.00, przyjazd o 2.52.

Nocne plany PKS

W marcu POLBUS-PKS ruszą kolejne nocne, weekendowe połączenia aglomeracyjne na trasie Wrocław - Sobótka. w kolejce czeka jeszcze Trzebnica, Obornik Śl., Kąty Wrocławskie i Wołów. Tu jest jeszcze spory potencjał

Autobusowe plany KD

Warto podkreślić, że Koleje Dolnośląskie już korzystają z komunikacji autobusowej. Ma to miejsce na linii Jelenia Góra - Lwówek Śląski, gdzie stan torowiska nie pozwala na kursy pociągów. To jednak nie koniec autobusowych planów kolejarzy. W tegoroczne wakacje pojedziemy autobusami KD na trasach: Jelenia Góra - Karpacz oraz Świdnica - Jaworzyna Śląska. W dalszych planach jest linia Legnica - Lubin.

Jak podkreślają przedstawiciele Kolei Dolnośląskich, autobusy mają kursowa tylko poza godzinami szczytu, jako dodatkowe wsparcie połączeń kolejowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS Polbus
Koleje Dolnośląskie
bilet
  • Jowita – 24.02.2017

    BRAWO POLBUS.A pks Poznań śpi, KM Gostyń przeglrali, KM Oborniki przegrali ,KM Kostrzyń przegrali. WSTYD!!!!

  • Knops – 25.02.2017

    Bardzo ciekawa inicjatywa Polbusa i super, że dogadali się z KD - mam nadzieję, że frekwencja dopisuje i te połączenia mają przyszłość.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.