TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne autobusy na testach w Rędzinach
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.12.2015 16:25:06 1 komentarz
Kolejne autobusy na testach w Rędzinach

W tym roku Rędziny wiodą prym w liczbie przetestowanych konstrukcji autobusów miejskich. Tak profesjonalnych przygotowań do zakupu nowego taboru dawno nie widzieliśmy. Teraz przyszedł czas na Urbino 15 w barwach MPK Legnica

W tym roku Rędziny wiodą prym w liczbie przetestowanych konstrukcji autobusów miejskich. Tak profesjonalnych przygotowań do zakupu nowego taboru dawno nie widzieliśmy. Teraz przyszedł czas na Urbino 15 w barwach MPK Legnica.

- ?Testy prowadzone są, aby sprawdzić, jak autobus radzi sobie na trasie i czy nadaje się dla Gminnego Zakładu Komunikacyjnego - mówi Paweł Militowski, wójt gminy Rędziny. - Zebrane od pasażerów i kierowców opinie pomocne będę przy wyborze pięciu nowych autobusów, których kupno planujemy w przyszłym roku.?

GZK ma się w najbliższym czasie wzbogacić o trzy standardowe autobusy 12-metrowe oraz dwa pojazdy mierzące 15 metrów długości.

Dlatego we wrześniu br. gminę odwiedził MAN Lion`s City L w barwach MZK Opole, a w listopadzie ? demonstracyjny MAN Lion`s City Hybrid oraz Volvo 7900 Hybrid. Teraz GZK sprawdził ?długiego? Solarisa ? markę, która dominuje w taborze firmy.

Od początku działalności tj. od roku 1991 GZK Rędziny posiadał w eksploatacji autobusy Jelcz PR 110 M - w ilości 7 szt; Jelcz 120M - w ilości 2 szt. Aktualnie flota spółki to 18 autobusów, w tym 10 szt. niskopodłogowych Solaris Urbino 10. Reszta to wyeksploatowane pojazdy marki Jelcz, które są sukcesywnie wycofywane z eksploatacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GZK Rędziny
Solaris
Urbino 15
testy
  • MKM – 09.12.2015

    GZK już dawno nie posiada Jelczy, poszły do kasacji...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!