TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne dwa Solarisy Urbino 10 w Sieradzu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 10.01.2018 13:32:21
fot. UM Sieradz

Sieradzanie mogą jeździć kolejnymi dwoma nowymi autobusami Solaris. To już sześć z ośmiu autobusów które trafiły do sieradzkiego MPK dzięki dofinansowaniu z RPO Województwa Łódzkiego.

Sieradzanie mogą jeździć kolejnymi dwoma nowymi autobusami Solaris. To już sześć z ośmiu autobusów które trafiły do sieradzkiego MPK dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Autobusy dotarły do sieradzkiego przedsiębiorstwa tuż przed Nowym Rokiem. Auta są w pełni zautomatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z udogodnień dla pasażerów warto wymienić biletomat zainstalowany wewnątrz oraz możliwość ładowania elektronicznych urządzeń mobilnych.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Sieradzu Sp. z o.o. realizuje projekt pn.:"Zakup i wymiana autobusów w MPK Sieradz Sp. z o.o. w celu osiągnięcia niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności miejskiej" współfinansowany ze środków RPO WŁ na lata 2014-2020 w ramach działania pn.: "Niskoemisyjny transport miejski". Całkowita wartość projektu: 7 875 690,00 PLN, z czego prawie 5,5 mln pochodzi właśnie z dofinansowania. To nie wszystko. Sieradzkie MPK złożyło wniosek do tego samego programu o zakup trzech kolejnych autobusów za kwotę ponad 2 milionów złotych.

Zakupione autobusy spełniają normy emisji spalin Euro 6, kolejne dwa Solarisy zakupione w ramach projektu dotrą do miasta do końca marca.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sieradz
UM
MPK Sieradz
Solaris
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.