TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne hybrydy dla Białegostoku. Od Volvo
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.09.2018 14:00:56
Kolejne dwie hybrydy Volvo pojadą do Białegostoku

Urząd Miejski Białymstoku rozstrzygnął drugi w tym roku przetarg na dostawę autobusów hybrydowych. Wybrana została oferta Volvo, podobnie jak w przetargu zakończonym w lutym.

Urząd Miejski Białymstoku rozstrzygnął drugi w tym roku przetarg na dostawę autobusów hybrydowych. Wybrana została oferta Volvo, podobnie jak w przetargu zakończonym w lutym.

Volvo Polska dostarczy do Białegostoku autobusy Volvo 7900 Hybrid – w sumie cztery pojazdy. O tym przetargu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Hybrydy wyposażone są silnik elektryczny i silnik diesla o małej pojemności oraz baterie, które ładowane są podczas hamowania oraz z nadwyżki mocy silnika spalinowego - autobus nie wymaga dodatkowej infrastruktury do ładowania. Mają możliwość jazdy wyłącznie na silniku elektrycznym na dystansie co najmniej kilkuset metrów, np. podczas ruszania z przystanków czy świateł. Po osiągnięciu prędkości 15-20 km/h automatycznie przełączają się na zasilanie silnikiem diesla.

Takie rozwiązanie sprawia, że zużywają od 30 do 40 proc. mniej paliwa i emitują od 40 do 50 proc. mniej spalin w porównaniu z analogicznymi autobusami napędzanymi wyłącznie silnikiem diesla. Są też ciche, a ich wnętrze i wyposażenie może być konfigurowane w zależności od potrzeb zamawiającego.

Cztery miasta w kolejce

-"Od początku roku obserwujemy bardzo duże zainteresowanie polskich miast zelektryfikowanymi autobusami. Bardzo nas to cieszy, gdyż Volvo już kilka lat temu zrezygnowało z produkcji pojazdów o napędzie wyłącznie spalinowym – jako jedyny producent autobusów miejskich, stawiając na autobusy hybrydowe, elektryczno-hybrydowe (plug-in) oraz całkowicie elektryczne. Z dzisiejszej perspektywy widać, że w podobnym kierunku zmierzają operatorzy komunikacji miejskiej w polskich miastach – nasze zelektryfikowane autobusy jeżdżą już w Sosnowcu, Inowrocławiu, Jeleniej Górze, Tarnowskich Górach i Warszawie, a jeszcze w tym roku dotrą do Białegostoku, Krakowa, Krosna i Inowrocławia - powiedziała Małgorzata Durda, dyrektor Volvo Buses na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Autobusy hybrydowe Volvo trafią do Białegostoku bezpośrednio z wrocławskiej fabryki, gdzie są projektowane przez polskich inżynierów i w całości produkowane seryjnie od 2010 roku. W sumie Volvo sprzedało do tej pory ponad 2 tys. hybryd operatorom transportu publicznego w ponad dwudziestu krajach.




Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
UM Białystok
Volvo
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.