TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne miasto z defibrylatorami AED w autobusach
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.10.2019 12:00:45
Kolejne miasto z defibrylatorami AED w autobusach; Fot. Małgorzata Rogala

Po Zielonej Górze do akcji defibrylatory w miejskich autobusach przyłączył się Starogard Gdański, który zainstalował takie urządzenia w dziewięciu autobusach.

Po Zielonej Górze do akcji defibrylatory w miejskich autobusach przyłączył się Starogard Gdański, który zainstalował takie urządzenia w pierwszych autobusach.

W dziewięciu autobusach MZK Starogard Gdański zamontowane zostały defibrylatory AED. Są w gotowości przez 24 godziny na dobę. W każdej chwili, zarówno w autobusie, jak i na przystanku mogą zostać użyte w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Autobusy wyposażone w defibrylatory zabezpieczają cały ciąg komunikacyjny, co oznacza, że nie są przypisane tylko do jednej linii.

Defibrylator AED obsłużyć może każdy. Wydaje komendy głosowe i krok po kroku podpowiada co robić. Urządzenia umieszczone są w specjalnych gablotach i oznakowane międzynarodowym symbolem AED: błyskawicą w sercu.

Kierowcy gotowi

-"Wszyscy kierowcy i dyspozytorzy Miejskiego Zakładu Komunikacji zostali przeszkoleni z obsługi tego urządzenia. Szkolenie było praktyczne, więc każdy z uczestników mógł zaznajomić się ze sprzętem i jego działaniem – powiedział zastępca dyrektora ds. technicznych starogardzkiego MZK Piotr Pawłowski.

Defibrylatory zamontowane są w widocznych i łatwo dostępnych miejscach.

We wszystkich autobusach

Gdy w roku 2018 Gmina Miejska została zaproszona do współtworzenia projektu "Kociewie nadaje rytm", który realizuje założenia systemu PAD, czyli Publicznego Dostępu do Defibrylatorów, urządzenie zostało zamontowane przy głównym wjeździe na Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny w naszym mieście. Radni Rady Miasta popierając tę ideę 29 maja 2018 r. podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia apelu do Prezydenta Miasta Starogard Gdański o podjęcie działań mających doprowadzić do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Starogardu Gdańskiego, poprzez wyposażenie wszystkich autobusów MZK w urządzenia AED.

W tym roku w defibrylatory wyposażono dziewięć autobusów.

-"To ważne, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie w przestrzeni publicznej wiedząc, że w autobusie jest urządzenie, które może uratować ich życie, a kierowca jest przeszkolony z jego obsługi – mówił Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bezpieczeństwo
MZK Starogard Gdański
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.