TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne trolejbusy od Solarisa dla Esselingen
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.02.2018 10:38:46 1 komentarz
Kolejne trolejbusy od Solarisa dla niemieckiego Esselingen

Polski Solaris dobrze sobie radzi na niemieckim rynku trolejbusów. Przewoźnik z Esselingen zamówił kolejne sztuki przegubowych trolejbusów, tym razem czwartej generacji Trollino.

Polski Solaris dobrze sobie radzi na niemieckim rynku trolejbusów. Przewoźnik z Esselingen zamówił kolejne sztuki przegubowych trolejbusów, tym razem czwartej generacji Trollino.

Polskie trolejbusy powoli opanowują wszystkie trzy niemieckie sieci trolejbusowe. Producent najpierw zaczął dostarczać trolejbusy do Eberswalde, następnie do Esslingen, a ostatnio przyjechał pierwszy nowy Trollino 18,75 do Solingen również w wersji MetroStyle. Teraz polski producent z Bolechowa otrzymał potwierdzenie umowy na kolejne tego typu trolejbusy dla Esslingen.

Łącznie zostanie dostarczonych aż sześć nowych trolejbusów, które zostaną ponownie rozwiązane jako tzw. Częściowe (tj. Z napędem akumulatorowym). Trzy trolejbusy powinny zostać dostarczone jeszcze w tym roku, kolejne trzy już w 2019 roku. Ponownym dostawcą osprzętu sprzętu elektrycznego będzie Kiepe Electric. Podobnie jak w przypadku ostatniej dostawy, powinna to być również dłuższa wersja pojazdów o długości 18,75 metra, ale nie będzie dostarczana w wersji MetroStyle, której produkcja dobiega końca – podobnie zresztą jak innych trzech modeli producenta, o których informowaliśmy tutaj. Zamiast tego będą to trolejbusy nowej, czwartej generacji, czyli New Trollino.

Trolejbusy zastąpią wysłużone już starsze trolejbusy od firmy Van Hool w ilości również 6 sztuk. Nowe trolejbusy powinny być eksploatowane na ulicach Esslingen przez maksymalnie 15 lat, zgodnie z ustaleniami miasta w umowie z operatorem, które takie wymagania taborowe postawił.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Solaris
trolejbus
Niemcy
Esselingen
  • Mateusz Sikorzyński – 25.02.2018

    Metro style trollino IV generacji?

  • Marcinek – 26.02.2018

    Solingen otrzymało III generację 18,75, a nie Metrostyle.A wersji 18,75 w IV generacji jeszcze nie ma...

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.