TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejne trolejbusy od Solarisa dla Esselingen
INFOBUS.PL - Opublikowano: 24.02.2018 10:38:46 1 komentarz
Kolejne trolejbusy od Solarisa dla niemieckiego Esselingen

Polski Solaris dobrze sobie radzi na niemieckim rynku trolejbusów. Przewoźnik z Esselingen zamówił kolejne sztuki przegubowych trolejbusów, tym razem czwartej generacji Trollino.

Polski Solaris dobrze sobie radzi na niemieckim rynku trolejbusów. Przewoźnik z Esselingen zamówił kolejne sztuki przegubowych trolejbusów, tym razem czwartej generacji Trollino.

Polskie trolejbusy powoli opanowują wszystkie trzy niemieckie sieci trolejbusowe. Producent najpierw zaczął dostarczać trolejbusy do Eberswalde, następnie do Esslingen, a ostatnio przyjechał pierwszy nowy Trollino 18,75 do Solingen również w wersji MetroStyle. Teraz polski producent z Bolechowa otrzymał potwierdzenie umowy na kolejne tego typu trolejbusy dla Esslingen.

Łącznie zostanie dostarczonych aż sześć nowych trolejbusów, które zostaną ponownie rozwiązane jako tzw. Częściowe (tj. Z napędem akumulatorowym). Trzy trolejbusy powinny zostać dostarczone jeszcze w tym roku, kolejne trzy już w 2019 roku. Ponownym dostawcą osprzętu sprzętu elektrycznego będzie Kiepe Electric. Podobnie jak w przypadku ostatniej dostawy, powinna to być również dłuższa wersja pojazdów o długości 18,75 metra, ale nie będzie dostarczana w wersji MetroStyle, której produkcja dobiega końca – podobnie zresztą jak innych trzech modeli producenta, o których informowaliśmy tutaj. Zamiast tego będą to trolejbusy nowej, czwartej generacji, czyli New Trollino.

Trolejbusy zastąpią wysłużone już starsze trolejbusy od firmy Van Hool w ilości również 6 sztuk. Nowe trolejbusy powinny być eksploatowane na ulicach Esslingen przez maksymalnie 15 lat, zgodnie z ustaleniami miasta w umowie z operatorem, które takie wymagania taborowe postawił.


Sprawdź też:
tabor
Solaris
trolejbus
Niemcy
Esselingen
  • Andrzej Pionka – 24.02.2018

    Eberswalde. Nie Eberswald.

  • Mateusz Sikorzyński – 25.02.2018

    Metro style trollino IV generacji?

  • Marcinek – 26.02.2018

    Solingen otrzymało III generację 18,75, a nie Metrostyle.A wersji 18,75 w IV generacji jeszcze nie ma...

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.