TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny PKS z Opolszczyzny na zakupach. Strzelce Opolskie!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 12.03.2018 17:01:28
fot. PKS Strzelce Opolskie

Opolskie PKS-y w bieżącym 'euro-rozdaniu' mają swoje 5 minut. W sobotę PKS w Strzelcach Opolskich ogłosił trzyczęściowy przetarg na dostawę 15 nowych autobusów. Pojazdy trafią do przewoźnika jeszcze w tym roku.

Opolskie PKS-y w bieżącym 'euro-rozdaniu' mają swoje 5 minut. W sobotę Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich ogłosił trzyczęściowy przetarg na dostawę 15 nowych autobusów. Pojazdy trafią do przewoźnika jeszcze w tym roku.

W pierwszej części wyłoniony zostanie dostawca 2 autobusów klasy MINI, które umożliwią podróż przynajmniej 33 pasażerom. Mają one zostać dostarczone do 15 września.

W drugim zadaniu PKS wybierze firmę, która dostarczy 11 autobusów klasy MIDI. 5 z nich ma być niskowejściowych. Każdy umożliwi podróż nie mniej niż 53 pasażerom, w tym 30 na miejscach siedzących. Również i one mają zostać przekazane PKS do 15 września.

W ostateniej części wybrany zostanie dostawca dwóch autobusów klasy MAXI. Każdy ma umożliwiać podróż przynajmniej 56 osobo. Minimum 36 ma mieć zagwarantowany przejazd na miejscach siedzących. Na ich dostawę jest więcej czasu. W Strzelcach Opolskich mają się one zjawić najpóźniej do 11 listopada.

Kryteria oceny ofert we wszystkich zadaniach są identyczne. Dzięki cenie można wywalczyć do 60% punktów. Pozostałe 40% to ocena techniczna. W zależności od części PKS premiuje różne rozwiązania.

Czas na warunki formalne. W części na autobusy MINI są to:

  • dostarczenie w ciągu ostatnich 3 lat jednorazowo co najmniej 2 sztuk autobusów liniowych ze standardową podłogą z silnikiem spełniającym normę emisji spalin co najmniej EURO-6 zintegrowanym z manualną skrzynią biegów o ilości miejsc siedzących – nie mniej niż 19
  • wadium 14 000 PLN

W części drugiej są następujące warunki:

  • dostarczenie w ciągu ostatnich 3 lat jednorazowo co najmniej 6 sztuk autobusów liniowych ze standardową podłogą – oraz 5 sztuk autobusów liniowych z obniżoną w części podłogą – z silnikiem spełniającym normę emisji spalin co najmniej EURO-6 zintegrowanym z manualną skrzynią biegów o ilości miejsc siedzących – nie mniej niż 33 miejsc siedzących,
  • wadium 75 000 PLN

Z kolei w części na pojazdy klasy MIDI mamy:

  • dostarczenie w ciągu ostatnich 3 lat jednorazowo co najmniej 2 sztuk autobusów liniowych ze standardową podłogą z silnikiem spełniającym normę emisji spalin co najmniej EURO-6 zintegrowanym z manualną skrzynią biegów o ilości miejsc siedzących – nie mniej niż 56
  • wadium 45 000 PLN

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 18 kwietnia. Zakup autobusów jest dofinansowany ze środków unijnych z opolskiego RPO. Tym samym kolejny PKS z najmniejszego województwa w Polsce korzysta z szansy i próbuje odmładzać swój tabor nowymi autobusami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
PKS Strzelce Opolskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.