TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny przetarg na e-gimbusa. W Godzianowie koło Skierniewic
INFOBUS.PL - Opublikowano: 13.02.2020 14:00:17
fot. wikipedia

Kolejna gmina chce pozyskać elektrobusa do obsługi przewozów szkolnych. To Godzianów spod Skierniewic. Może być tylko jeden problem. Urzędnicy oczekują dostawy bateryjnego gimbusa już w październiku.

Kolejna gmina chce pozyskać elektrobusa do obsługi przewozów szkolnych. To Godzianów spod Skierniewic. Może być tylko jeden problem. Urzędnicy oczekują dostawy bateryjnego gimbusa już w październiku.

Zamawiany przez Godzianów elektrobus ma być konstrukcją całkowicie niskopodłogową z nadwoziem o długości 9,5 – 12,5 m, szerokości do 2,55 m i wysokości do 3,4 m. Ma umożliwiać podróż przynajmniej 40 pasażerom na miejscach siedzących. Dodatkowo gmina zaleca, aby zaoferowano jej elektrobus do przewozu jak największej liczby osób. Dostęp na pokład będzie zapewniony przez dwa wejścia w układzie 2-2-0 lub 1-2-0.

"Elektryk" ma posiadać sterowanie impulsowe. Jeden lub dwa silniki trakcyjne muszą być o mocy znamionowej min. 120 kW. Elektrobusy mają posiadać baterie trakcyjne lub inny typ zasobników energii, które będą miały pojemność min. 220 kWh. W trakcie gwarancji ich pojemność nie może spać poniżej 80% wartości początkowej. W przeciwnym wypadku dostawca pojazdu będzie musiał na własny koszt dokonać ich wymiany. Pojazd musi być przystosowany do ładowania przez złącze plug-in o mocy min. 40 kW.

Z ogłoszenia o zamówieniu wynika, że "e-gimbus" ma zostać przekazany dla Godzianowa do 16 października 2020 r. To trochę mało.

Pora wspomnieć o warunkach formalnych postępowania. Nie określono minimum w kwestii zdolności finansowej oferenta. Warunek doświadczenia jest liberalny. Oferent musi wykazać się realizacją w ciągu ostatnich trzech lat dostawą minimum jednego elektrobusa wraz z ładowarką plug-in. Wartość zlecenia nie może być niższa niż 2,6 mln PLN brutto. Oferty należy zabezpieczyć wadium, które wynosi 60 000 PLN.

Termin składania ofert mija 19 marca. Ich ocenie posłużą trzy kryteria. Cena ma 60% wagi. Po 20% można wywalczyć za udzielenie pięcioletniej gwarancji całopojazdowej na elektrobus oraz skrócenie terminu dostawy od 30 dni.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Godzianów
UG
elektrobus
gimbus