TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Komunikacyjna loża na stadionie Arena Gdańsk
TROJMIASTO.PL - Opublikowano: 25.10.2019 15:59:05

Trojmiasto.pl: gdańska spółka komunalna wynajęła za 61,5 tys. zł rocznie lożę VIP na stadionie.

184,5 tys. zł zapłaciła miejska spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje za 3-letni wynajem loży VIP na Stadionie Energa Gdańsk – poinformował portal Trojmiasto.pl.

Jak napisało Trojmiasto.pl, "władze miejskiego przewoźnika dopiero po trzecim wyroku sądu zdecydowały się na upublicznienie tych kosztów". Mimo, że w ujawnionej umowie gdańskiej spółki komunalnej z zarządcą stadionu jest zapis, że "informacje w niej zawarte mogą być udostępniane osobom trzecim na zasadach określonych w ustawie prawo zamówień publicznych i ustawie o dostępie do informacji publicznej".

"Upublicznienie danych to efekt trzech wyroków Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i determinacji stowarzyszenia Watchdog Polska, zajmującego się prześwietlaniem finansów spółek Skarbu Państwa i administracji samorządowej i dbaniem o transparentność w ich wydawaniu" – czytamy w artykule portalu Trojmiasto.pl.

Watchdog Polska zajęła się tą sprawą w 2017 r., gdy Trojmiasto.pl opublikowało artykuł o tym, że kilka miejskich spółek – Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego, Zakład Utylizacyjny i Arena Gdańsk – wynajęło loże na gdańskim stadionie, ale "utajniło" kwoty wydawane na ten wynajem.

Organizacja Watchdog Polska wystąpiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, by zmusić jedną z tych spółek - Gdańskie Autobusy i Tramwaje - do ujawnienia takich informacji. Spółka – tak, jak pozostałe miejskie firmy wynajmujące loże na gdańskim stadionie - odmawiała tego, zasłaniając się tajemnicą handlową firmy. Ujawniła, ile płaci za wynajem loży na stadionie dopiero po trzech przegranych sprawach przed sądem administracyjnym.

Za wynajem 10-osobowej loży VIP o powierzchni niemal 30 mkw., "z balkonem i zewnętrznymi miejscami siedzącymi, a także trzema miejscami postojowymi" miejska spółka płaciła 61,5 tys. zł brutto rocznie. Umowa była podpisana na trzy lata (w lipcu 2015 r.). Na jej mocy spółka mogła korzystać z wynajętej loży 24 godz. na dobę, przez siedem dni w tygodniu, a "w czasie meczów Lechii w Lidze Europy i Pucharze Polski goście loży mogą bez ograniczeń korzystać z cateringu i serwisu kelnerskiego, mogą brać udział także w tzw. Wigilii Stadionowej (imprezy organizowanej raz w roku na stadionie dla wszystkich gości Prestige Clubu)".

"Operator daje też najemcy loży prawo do kupna biletów na inne imprezy organizowane na stadionie (np. koncerty gwiazd czy mecze reprezentacji Polski) po preferencyjnych cenach, o ile możliwość taka nie zostanie wyłączona przez organizatora, czyli np. agencję koncertową czy związek piłkarski" – napisało Trojmiasto.pl.
WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT Gdańsk